FOTBAL  »  Superliga  »  STRANIERI

Ogararu a fost integralist la Ajax in meciul cu Sparta Rotterdam, scor 2-2

Articol de GSP - Publicat duminica, 07 octombrie 2007 00:00

Fundasul roman George Ogararu a fost integralist duminica pentru Ajax Amsterdam in meciul terminat la egalitate, scor 2-2, impotriva echipei Sparta Rotterdam, in etapa a 7-a a campionatului olandez, informeaza site-ul oficial al lui Ajax.

Gazdele de la Sparta Rotterdam au deschis scorul prin Dissels, in minutul 51, iar Ajax a reusit egalarea prin Klaas-Jan Huntelaar, in minutul 68. Sparta a preluat conducerea prin golul marcat de Roover, in minutul 80. Oaspetii au reusit sa obtina un punct prin Siem de Jong, care a egalat in minutul 90.

Ajax a acumulat 17 puncte dupa primele 7 etape, la fel ca PSV Eindhoven.

Duminica au mai avut loc alte doua partide: FC Twente-Roda 0-1 (Fauw 71) si Vitesse Arnhem-Feyenoord Rotterdam 0-1 (Hofs 55). Ultimele partide ale etapei sunt AZ Alkmaar-FC Groningen si Heerenveen-Heracles Almelo.