Alte știri din fotbal
Petrolul a bătut palma cu noul antrenor! Azi semnează contractul
0
Amical și nu prea în Slovacia » Își încheie mandatul și îi avertizează pe „tricolori”: „Aici se joacă pe merit! Nu voi accepta asta”
1
Ce scrie presa din Kosovo, după eșecul cu România U21 de la Priștina
0
Eliminarea suferită în Turcia l-a făcut pe Cârțu să ceară o schimbare de regulament
2
Știri din fotbal internațional
Anglia U21, cu starurile Rico Lewis, Nwaneri sau Lewis-Skelly în teren, s-a făcut de râs în preliminariile Europeanului!
2
Pierdere mare pentru Barcelona » Cât va lipsi Raphinha
1
Întorsătură de situație la echipa lui Chivu » Decizia clubului în privința portarului pentru sezonul viitor
3
Își vinde casa pentru a merge la Cupa Mondială » Câți bani cere
0
Lifestyle
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
0
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
6
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
Cum au schimbat aplicațiile de întâlniri modul în care oamenii formează ...
Libertatea
Fortărețele subterane care sfidează bombardamentele SUA: cum și-a păstrat ...
Adevărul
„Ioanițoaia al Turciei”, despre stilul lui Mircea Lucescu: „Am scris ceea ...
GSP SPECIAL
Noi reguli pentru șoferii care au rămas fără permis: ce trebuie să facă ...
Libertatea
Penibilitatea publicatiei gsp: sa faca din problemele de sanatate ale unui om arma impotriva singurului fenomen care vrea binele lui Dinamo. costin stucan cea mai mare mizerie din jurnalism.
Mi-au cenzurat astia fraza: "***". Sa inteleg ca avem voie sa postam doar comentarii in care ii laudam pe *** de la palat? Sebastian Culea, esti cel mai bun, mai destept si mai drept jurnalist sportiv din tot universul! Poate asa am norocul sa nu-mi mai fie stearsa postarea.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Gheorghe a fost primul care a fost aproape de insolventa dupa experienta cu Hagi pe post de antrenor si Adi Ilie "manager". Dupa ce i-a trecut glontul pe la ureche a limitat salariile si a "filtrat" toate transferurile. Toata lumea a ras...si a ajuns la insolventa/faliment facand exact prostiile lui Gheorghe.
*'90.
Nu-l punem. In loc sa dispara, sa fie marginalizat, civilzat el a devenit modelul pentru "patroni", la fel cum *** de galerie a devenit model de pentru suporteri. Ambele cu nemihlocita contributie a presei care a preaslavit "atmosfera incendiara" facuta de cativa inceti la minte la inceputul anilor '900.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
foarte mare pacat de Neagoe. sper sa se faca bine repede. Mare parte din ce i s-a intimplat e datorata si tigarilor pe care le fumeaza. Nimeni nu zice nimic de asta. In rest Dinamo anul asta cu absolut orice antrenor va retrograda 100%. Daca string 4-5 punce in tot campionatul va fi cea mai mare minune din istorie. Dinamo trebuie retrasa din campionat imediat. e mai onorabil asa decit retrogradarea. B-ul
La noi nu a fost niciodata despre sustinerea clubului ci despre bani si avantaje/privilegii. Tarife preferentiale(sau gratuitati) la meciuri, bani de scenografii, bani de deplasari(in tara, afara), asigurare de mijloace de transport etc, plata amenzilor incasate de cluburi din cauza "suporterilor" etc.
Hai sa nu-l punem pe cioban pe un soclu, a avut avantajul sa aiba bani lichizi si sa puna laba usor pe clubul Steaua, fara sa treaca prin insolvente, datorii si altele.
90% din jucatorii din liga I vin liberi de contract. Teoretic bugetul pe care se zice ca-l asigura Negoita ar trebui sa atraga jucatori mai buni. Cand intr-un sezon rulezi 40+ jucatori si termini contractele dupa 1-2-3, rar 6 luni sigurii jucatori care mai vin sunt cei care vor un sejur in Romania sau nu mai au alta solutie. Liga I oricum devenise putin spre deloc atractiva dupa zecile de cazuri de jucatori straini neplatiti cu lunile. Pana la urma oricat de mare ar fi numele clubului si bugetul ce tip de jucator merge la o echipa de mijlocul clasamentului in liga I? Fiecare pseudo-patron din liga I vrea sa fie un mic Becali, din pacate sunt mai saraci/zgarciti si mai habarnisti decat ciobanul.
Era de asteptat sa vina momentul asta, toti au o parte de vina. Negoita spune ca asigura al patrulea buget si acelasi nivel de salarii, dar uita sa mentioneze ca salariile alea LE DA UNOR JUCATORI MEDIOCRI, ADUSI LIBERI DE CONTRACT. Antrenorii au fost limitati, cu obiective nerealiste, cu foame dupa rezultate imediate sau alte interese, nu si-a asumat niciunul o reconstructie adevarata. Personalul adiacent nu se implica, pregatirea si [romovarea tinerilor se face pe pile si interese. Suporterii...dupa cum s-a mai spus, multimea, gloata, e reprezentata de multi tineri ***, usor de manipulat, care au impresia ca fac parte dintr-o miscare cu un scop maret. Asa am crezut multi, dar lucrurile au luat-o la vale de cind acest grup a inceput sa faca presiuni in toate directiile, sa fie agresiv, sa aiba pretentii de decizie. E o degringolada, un cerc vicios, un haos din care nu va iesi nimic bun.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.