FOTBAL  »  Superliga  »  OŢELUL - VOINŢA 3-0

Oţelul învinge Voinţa cu 3-0 şi revine în lupta pentru Europa League

Articol de GSP - Publicat vineri, 30 martie 2012 00:00 / Actualizat vineri, 30 martie 2012 22:19

Oţelul Galaţi a cîştigat astăzi fără drept de apel în faţa Voinţei Sibiu, scor 3-0.

Campioana en titre căuta să se apropie de locul 5, care ar putea duce în Europa în sezonul viitor, lucru pe care l-a şi reuşit.. Cu succesul de astăzi, gălăţenii sînt la două puncte de Rapid, care va evolua în această etapă în faţa lui Dinamo.

Oţelul a început tare partida, deschizînd scorul în minutul 3 prin Giurgiu. Voinţa a contat prea puţin în atac, iar la pauză s-a intrat cu 1-0 la cabine. Pena a majorat diferenţa în minutul 54, în timp ce Antal a închis tabela în minutul 85 după un contraatac şcoală al campioanei en titre.