FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - BOTOȘANI 1-2

Un jucător de la FCSB, umilit de antrenor! Schimbat după nici 30 de minute

Ovidiu Horșia a jucat în două partide pentru FCSB

Articol de GSP - Publicat vineri, 23 octombrie 2020 18:44 / Actualizat vineri, 23 octombrie 2020 19:56

Mijlocașul Ovidiu Horșia (19 ani), împrumutat de FCSB la Gaz Metan, a fost înlocuit în partida cu FC Botoșani după doar 27 de minute în partida pierdută de medieșeni, scor 1-2.

Împrumutat de FCSB la Gaz Metan pentru a juca constant, Horșia nu pare să se regăsească nici la formația din Mediaș. Dacă etapa trecută, în înfrângerea cu Chindia Târgoviște (0-1), a fost ținut pe banca de rezerve, astăzi a fost prezent în formula de start a echipei sale. Totuși, a rezistat pe teren doar 27 de minute, înainte de a fi înlocuit de antrenorul Jorge Costa cu Ze Manuel.

Antrenorul portughez nici nu s-a uitat spre fotbalistul său în momentul în care acesta părăsea terenul, semn că relația dintre cei doi ar putea să nu fie tocmai caldă. Horșia a mers direct spre vestiare, fiind vizibil frustrat de decizia luată de Jorge Costa.

Momentul în care Horșia părăsește terenul și trece pe lângă Jorge Costa, iar antrenorul îl ignoră complet. Captură: Digi Sport

Horșia, două meciuri la FCSB

Pentru FCSB, Horșia a evoluat o singură repriză în acest sezon de Liga 1, în victoria 3-0 cu FC Argeș, și a mai fost printre protagoniști în meciul cu cântec din preliminariile Europa League, când bucureștenii au eliminat-o pe Backa Topola în turul 2 preliminar din Europa League, 6-6 după prelungiri și 5-4 la penalty-uri.