FOTBAL  »  Superliga  »  CLINCENI - FCSB

„Sacrificat” cu 7 minute înainte de pauza meciului Clinceni - FCSB!

Ovidiu Perianu (19 ani) a fost înlocuit în minutul 38 al partidei dintre Academica Clinceni și FCSB, la scorul de 1-0 pentru formația antrenată de Toni Petrea. +17   FOTO

Articol de GSP - Publicat joi, 22 aprilie 2021 20:05 / Actualizat joi, 22 aprilie 2021 21:25

Ovidiu Perianu a fost trimis titular pentru prima dată în anul 2021. A fost activ în prima parte, implicat în acțiunile ofensive, dar cu unele sincope pe plan defensiv. Tânărul mijlocaș a rezistat doar 38 de minute pe teren. Fără să acuze problemele medicale, a fost înlocuit cu Răzvan Oaidă.

Ovidiu Perianu

Toni Petrea l-a ascultat pe Becali

Panțîru a adus golul victoriei în meciul cu FC Botoșani (2-1) runda precedentă. Rezervă, fundașul stânga a fost introdus în partea secundă, după accidentarea lui Moruțan, pe un post neobișnuit, cel de inter. În minutul 71, aflat în pressing, a profitat de o degajare greșită a portarului Eduard Pap și a marcat golul decisiv. Gigi Becali i-a cerut lui Toni Petrea să îl introducă titular de acum înainte, indiferent de post, iar antrenorul s-a conformat.

Faci Ce Spune Becali! Toni Petrea s-a supus ultimei indicații venite de la patron