FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - GLORIA BISTRIŢA 2-0

Pădureanu: "Cred că Moraes va rămîne la noi"

Junior Moraes, Moraes, Gloria Bistriţa, Rapid

Articol de GSP - Publicat vineri, 20 august 2010 00:00

Preşedintele Gloriei Bistriţa, Jean Pădureanu, a vorbit despre înfrîngerea în faţa Rapidului, scor 0-2.

"Nu am văzut meciul, sînt în concediu în Grecia, dar mi-au spus colegii că am primit un 11 metri în prelungirile primei reprize aşa cum a fost, că am mai avut şi noi două faze de penalty şi arbitrul nu a dat, că Moraes a suferit un fault grosolan şi iar arbitrul nu a dat nimic şi că am jucat bine.

Reghecampf antrenează bine echipa, lucrurile merg din ce în ce mai bine la echipă. Cred că Moraes ca rămîne la noi", a spus Pădureanu la GSP TV.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”