FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - VOINŢA SIBIU 0-0

Pandurii - Sibiu 0-0 » Voinţa încurcă-lume

În turul de la Sibiu nu s-a marcat, deși au fost destule ocazii

Articol de GSP - Publicat marti, 20 martie 2012 00:00 / Actualizat marti, 20 martie 2012 23:27

Pandurilor le-a fost imposibil în această seară, împotriva Voinţei, să se întîlnească iar cu succesul. Oltenii nu mai cîştigaseră din 12 decembrie, 5-2 cu Concordia Chiajna, înregistrînd decît două egaluri şi două eşecuri.

CLICK AICI PENTRU LIVETEXT!

Echipa lui Grigoraş a întîlnit aceeaşi defensivă de fier din tur, iar scorul a fost identic 0-0. După o primă repriză în care gazdele au avut iniţiativa, Sibiul, una din expertele jocului la 0-0 din Liga 1, a fost mai periculoasă după pauză. Trei ocazii singur cu portarul au ratat oaspeţii în actul secund, două prin Zăgrean şi una prin Tătar, dar Mingote a rămas "nepătat".

"Sînt bucuros pentru punctul obţinut, aveam moralul şifonat după înfrîngerea cu Gaz Metan", a declarat la finalul meciului tehnicianul Voinţei, Alex Pelici, la DigiSport.

Arbitru: Lucian Rusandu (St. Gheorghe). Asistenţi: Eduard Avramescu, Radu Vinguleac.

Echipele de start:

Pandurii: Mingote - Unguruşan, Viera, I. Rada ll, Al. Vlad - C. Cristea, Nistor, Cl. Voiculeţ - Maxim, Batin, Ibeh
Rezerve: Horvath, Al. Grigoraş, Avramescu, Unguru, Tătaru, Neagu, Lemnaru

Voinţa: Miron - Forika, Cr. Apostol, N. Grigore ll - Străuţ, Beza, Burlacu, Tătar - Antohi, Zăgrean, I. Popa
Rezerve: Zăvoi, Neguţ, Cigan, Miclea, Tînc, Buican, Maghici