FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - RAPID

VIDEO CU GOLUL Papeau, cursă de excepție în derby-ul cu FCSB! S-a distrat cu 3 adversari și a tras imparabil

Jayson Papeau (27 de ani) a deschis scorul în minutul 39 al derby-ului FCSB - Rapid, cu o cursă de excepție. +16   FOTO

Articol de - Publicat duminica, 05 noiembrie 2023 21:43 / Actualizat duminica, 05 noiembrie 2023 21:44

Rapid a stat la cutie în prima jumătate a duelului de pe Arena Națională și a speculat prima mare eroare în defensiva gazdelor.

VIDEO CU GOLUL. Papeau, cursă de excepție pentru 0-1 în FCSB - Rapid

În minutul 39, Ovidiu Popescu a trimis greșit o pasă spre propria poartă. Borja Valle a intrat în posesie și a sprintat până la marginea careului advers, apoi a pasat către Papeau.

Extrema giuleștenilor a reușit o cursă de excepție. A evitat alunecarea lui Șut, l-a depășit ușor pe Ngezana, apoi și-a făcut culoar pe lângă Pantea. Jayson a tras cu piciorul stâng, sus, la colțul scurt, fără speranțe pentru Târnovanu.

Pentru Papeau a fost doar al doilea gol în tricoul Rapidului, în Superligă. Mai marcase în acest sezon, în victoria 3-0 cu U Cluj.

VIDEO. Protest împotriva lui Gigi Becali la FCSB - Rapid: „Ne-a ajuns cuțitul la os”

Un nume important din istoria Rapidului prefațează derby-ul cu FCSB: „Necazul e că ne-au cam prins descoperiți”
FCSB - RAPID
Se umple Arena Națională! Câte bilete au mai rămas pentru derby-ul FCSB - Rapid

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”