Alte știri din fotbal
„Atenție mare!” » „Câinii” se mobilizează pentru o victorie crucială: „Mai rău decât e acum nu o mai prindem pe FCSB!”
0
FCSB - Dinamo, derby de România în etapa a 19-a » Echipele: Charalambous și Kopic au mari bătăi de cap
0
Din China, Astrit Selmani vede Dinamo într-o situație extraordinară: „Eu chiar cred!”
0
Aproape că a început să plângă în direct când a vorbit despre Cornel Dinu: „Mi se rupe sufletul când îmi răspunde așa. Fii puternic, Mister!”
0
Știri din fotbal internațional
Pep Guardiola a surprins pe toată lumea când a dezvăluit cu cine ține la Campionatul Mondial
0
Am pătruns în fortăreața în care Cristi Chivu pregătește succesele lui Inter » Ce am găsit în impresionanta bază din Appiano Gentile: „Echipa nu sunt eu, nu ești tu”
0
Betis - Barcelona, în etapa a 15-a din LaLiga » Echipele probabile + cote
0
La 40 de ani, dublul campion european a văzut primul „roșu” direct din carieră!
0
S-au stabilit grupele de la Mondial
Titularul din Dinamo - Foresta e instalator de gaze!
„Mă doare sufletul”
Investitoarea suedeză s-a retras
Am întrebat 100 de olandezi
Duarte a semnat
Acuzații GRAVE la adresa lui Tadici
Dat afară după doar 14 minute!
Zouma, „accidentat” definitiv
S-au DESFIINȚAT loturile naționale!
Lifestyle
Incident neașteptat la cântar » O boxeriță a arătat accidental mai mult decât și-ar fi dorit: „Cu plăcere, lume!”
11
A lucrat pentru serviciile secrete și a pozat într-o revistă pentru bărbați » Cum arată acum legenda supranumită „cea mai frumoasă față a socialismului”
8
Fostul star al lui Arsenal se căsătorește cu o cunoscută actriță de filme pentru adulți
11
Celebra tenismenă a „topit” zăpada de pe munți! Dayana a sfidat frigul și a aprins imaginația fanilor: „Mamma mia!”
3
Șeful Poliției Locale Oradea vinde AdBlue primăriei care îi plătește ...
Libertatea
Cum se explică incidentele în care Marina SUA a pierdut trei avioane de ...
Adevărul
Specialistă în stil de viaţă sănătos: „Am mâncat din frigider cu rușine ani ...
GSP SPECIAL
Vameșii spanioli au rămas fără cuvinte când au văzut ce avea un român în ...
Libertatea
Citind de citeva ori comentariile pertinente care le-ai postat am sentimentul ca stii de fenomenul sportiv. De data asta simt nevoia sa-ti spun ca nu cred ca ai totală dreptate in ce spui despre dopaj. Controalele sint frecvente si inopinante. Fotbalul este intr-adevar mai putin controlat, dar sporturi ca tenisul, atletismul, ciclismul, hockey sint foarte controlate. Sint foruri subventionate unele chiar guvernamental sau de sponsori sa se ocupe de acest fenomen. Sportivi cu logevitate, cum ar fi Nadal, Federer, Graff, Gretzsky ar fi fost depistați. Cei cum ar fi Jackie Joyner-Kersee, Lance Armstrong, Carl Lewis, sau Ben Johnson au fost prinsi chiar de USADA care este sub patronaj american. Au beneficiat la vremea respectiva de cele mai sofisticate substanțe si strategii de dopaj, dar tot au fost prinşi. Plus cei mai buni ştiu ca pierd totul: trofee, bani, sponsori si mai ales honor. Toti marii sponsori (Nike, Adidas, Mercedes, etc) stipulează clar că atunci cind esti prins ai pierdut contractul. Odată cu banii, vin şi responsabilități mari.
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
FC OZON 2003 SA este una dintre putinele echipe din Liga Mamaliga care a apelat la dopaj. Ca sa elimine riscul de depistare la dopaj prin metodele de test conventionale, au apelat la insuflatii rectale. Va dati seama ce era acolo... acum inteleg de ce fcsbistii alergau cracanati pe teren. Nu era nici o iluzie optica la TV...
Sustinatorii dinamovisti ar trebui sa taca atunci cand se vorbeste de dopaj. Pana una alta la Dinamo au murit doi jucatori de fotbal pe teren in ultimul timp si ar fi mai bine sa va cenzurati cand e vorba de dopaj. Cand faci 3-4 meciuri senzationale pe sezon si in restul campionatului esti zero barat, nu cumva la cele 3-4 meciuri...ai luat niscai bombonele?
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Nu-l acuzăm, îi plângem de milă. Pentru că sportul profesionist, devenit industrie, se bazează pe dopaj în totalitate. Interesele financiare sunt imense, ca atare nu va vrea nimeni să intre în forță în chestiunea dopajului. Pentru că asta ar duce la prăbușirea sportului profesionist. Toți se dopează, sub o formă sau alta, cei mai șmecheri fiind cei care sunt cu un pas înaintea listei substanțelor și procedeelor interzise. Rămân fraierii care se lasă prinși. Iar Pîrvulescu s-a autodenunțat absolut prostește. Își încheia cariera liniștit, nemaifiind obiect de interes din partea unor agenții care se fac oricum că lucrează și de-abia așteaptă să se găsească un pîrvulesc năuc pentru a-și justifica banii pe care-i consumă aiurea.
*** Dar de acolo pină la a declara asemenea inepții iți "trebuie" ceva lipsă de inteligență. Să declari asa ceva fara sa ai un motiv anume este o rătăcire totală. Dacă ai facut-o si vrei să fi integru, ce mai cauți in sport? Sînt convins că taica-sau este "mindru" ce odraslă are.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
...ca Neaga !!!
Ce să vezi că în Liga I nu are nici o echipă ...”aparat de suflat pe dincolo” !!! Deci pâna la urmă unde te-ai a...”aerat” Paulică, tot acolo unde ti-ai prins vena ??!!
Toti il acuza pe Parvulescu. Nu pentru ca s-a dopat!! Pentru ca a vorbit!!!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.