Articol de GSP - Publicat luni, 29 octombrie 2012 00:00 / Actualizat luni, 29 octombrie 2012 17:26
Arpad Paszkany, patronul celor de la CFR Cluj, a vorbit despre numirea lui Paulo Sergio pe banca echipei sale.
"Paulo Sergio are un CV care îl clasează peste orice antrenor străin care a antrenat în România. Are o experienţă şi e la o vîrstă la care acum va intra în elită.
Puteam aduce un antrenor cu nume mare, dar n-ar fi considerat CFR-ul o bornă în cariera sa. Sper ca aşteptările noastre să se confirme. Vă spune că, din întîmplare, Paulo Sergio e chiar mai ieftin decît Andone", a spus Arpad Paszkany la Fotbal Club, la DigiSport 1.
...despre posibila venire a lui Ladislau Boloni: "Pentru mine fotbalul e o afacere. Vreau rezultate, trofee, eu n-am timp să mă bazez pe tineri. Ladislau Boloni e un antrenor bun pentru un club cu un patron care are răbdare şi vrea să vîndă. Pe noi nu ne interesează partea financiară, ci performanţa"
Ministrul Cătălin Predoiu, decizie istorică: „Vom numi viitorul stadion «Dinamo - Mircea Lucescu»”