FOTBAL  »  Superliga  »  FCU CRAIOVA - DINAMO

FOTO Patriche și Velkovski, ridiculizați de Bauza » Gol GENIAL marcat în FCU Craiova - Dinamo

Juan Bauza (27 de ani) a marcat un gol încântător în minutul 52 al meciului FCU Craiova - Dinamo, la scorul de 1-0 pentru olteni. / FOTO: Captură TV @Orange Sport 1 +23   FOTO

Articol de - Publicat vineri, 02 februarie 2024 21:34 / Actualizat vineri, 02 februarie 2024 22:37

FCU Craiova a deschis rapid scorul în duelul cu Dinamo. Bahassa a înscris cu o execuție frumoasă, din afara careului. Debutul reprizei secunde i-a aparținut celuilalt star, Juan Bauza.

Adrian Mititelu, show înaintea meciului cu Dinamo » Din ce mașină a coborât la stadion
FCU Craiova - Dinamo

Juan Bauza, acțiune sclipitoare în FCU Craiova - Dinamo

În minutul 51, Lucas a acuzat dureri, după o ciocnire cu Blănuță. Kopic a fost nevoit să își scoată fundașul central. L-a introdus pe Georgi Milanov.

Bauza a profitat de momentul de dezorganizare din defensiva „câinilor”. Imediat după reluare, argentinianul a recuperat o minge în jumătatea adversă. Veteranul Patriche s-a scos ușor din joc.

Velkovski a atacat și el total neinspirat. I-a lăsat un culoar ideal pentru a avansa în interiorul careului.

Aflat la 7 metri de poartă, cu Golubovic în față, Juan a ales o soluție sclipitoare. A trimis cu călcâiul și a făcut 2-0.

Au urmat minute în care starul lui FCU Craiova s-a distrat cu adversarii. Devieri subtile, angajări ideale pentru Blănuță, dar și un moment mai puțin plăcut, o simulare sancționată cu „galben” de arbitrul Adrian Cojocaru.

VIDEO. Adrian Mititelu, a revenit la sentimente mai bune față de Costantino: „M-a impresionat, nu îl schimb, e tobă de carte”

Ianis Stoica schimbă echipa! Atacantul de la FCSB rămâne în Superliga
FCSB
Dorinel Munteanu nu se teme de Rapid: „Nu e invincibilă”
RAPID - OȚELUL

Dinamo e condamnată la retrogradare! Nici victoria cu UTA nu îi asigură barajul » Toate CALCULELE: de ce rezultate indirecte au nevoie „câinii”

În 1987 termina în fața lui Hagi în cursa pentru Balonul de Aur, acum e agent imobiliar » Și-a schimbat și look-ul: „Samuraiul a plecat în vacanță!”