FOTBAL  »  Superliga  »  TRANSFER

Pereira s-ar putea transfera la Benfica, la schimb cu Sepsi, scrie presa portugheză

Articol de GSP - Publicat marti, 28 aprilie 2009 00:00

Internaţionalul uruguayan al campioanei CFR Cluj, Alvaro Pereira, s-ar putea transfera la vară la formaţia portugheză Benfica Lisabona, iar Laszlo Sepsi ar putea fi monedă de schimb, informează cotidianul A Bola.

Pereira este cotat de CFR Cluj la cinci milioane de euro, însă gruparea lusitană ar dori să-l ofere la schimb pe Laszlo Sepsi, împrumutat în prezent la Racing Santander, şi o sumă de bani.

Fundaşul uruguayan în vârstă de 24 de ani a fost achiziţionat în vara trecută de la Argentinos Juniors în schimbul sumei de 2,5 milioane de euro, iar în acest sezon al Ligii I a evoluat în 23 de meciuri şi a marcat un gol. Pereira poate evolua atât ca fundaş stânga, cât şi ca mijlocaş de bandă, fiind unul dintre jucătorii de bază ai campioanei.

Laszlo Sepsi a fost achiziţionat de Benfica Lisabona în urmă cu un an şi două luni de la Gloria Bistriţa pentru 1,8 milioane de euro, însă nu a evoluat decât în returul campionatului trecut. În vara trecută, fundaşul stânga a fost împrumutat pentru un sezon la echipa spaniolă Racing Santander.

Sursa: NewsIn

Internaţionalul uruguayan al campioanei CFR Cluj, Alvaro Pereira, s-ar putea transfera la vară la formaţia portugheză Benfica Lisabona, iar Laszlo Sepsi ar putea fi monedă de schimb, informează cotidianul A Bola.

Pereira este cotat de CFR Cluj la cinci milioane de euro, însă gruparea lusitană ar dori să-l ofere la schimb pe Laszlo Sepsi, împrumutat în prezent la Racing Santander, şi o sumă de bani.

Fundaşul uruguayan în vârstă de 24 de ani a fost achiziţionat în vara trecută de la Argentinos Juniors în schimbul sumei de 2,5 milioane de euro, iar în acest sezon al Ligii I a evoluat în 23 de meciuri şi a marcat un gol. Pereira poate evolua atât ca fundaş stânga, cât şi ca mijlocaş de bandă, fiind unul dintre jucătorii de bază ai campioanei.

Laszlo Sepsi a fost achiziţionat de Benfica Lisabona în urmă cu un an şi două luni de la Gloria Bistriţa pentru 1,8 milioane de euro, însă nu a evoluat decât în returul campionatului trecut. În vara trecută, fundaşul stânga a fost împrumutat pentru un sezon la echipa spaniolă Racing Santander.

Sursa: NewsIn

Citește și:
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
Altele
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Superliga
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Superliga
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
Superliga
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Profit.ro
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (3)
explorish
explorish  •  28 Aprilie 2009, 12:16

daca nu prinde cfr liga ii scade cota si apoi vor trebui sa-l dea pe mai putin. de ramas nu va ramane prea mult (intr-adevar, e prea bun). daca nu pleaca acum, probabil il vor lua chiar cei care vor juca cu cfr-ul in turul preliminar de la vara. daca nu-l vede cineva inainte.

alex_twp
alex_twp  •  28 Aprilie 2009, 11:55

eu nu l-as da pe pereira pt nimic in lume... e prea bun... insa exista riscul sa-i scada cota... totusi tind sa cred ca ar fi mai bine pt fotbalul romanesc sa se bazeze pe jucatori romani, asa ca as fi pentru un schimb pereira - sepsi + cateva milioane (vreo 3... acesta ar fi pretul corect) ... zic eu

 •  28 Aprilie 2009, 11:45

La terminarea campionatului sa speram ca conducerea CFR-ului se calmeaza si face un calcul corect si real si nu va mai face greselile din iarna.Hai CFR

Vezi toate comentariile (3)
Comentează