Articol de GSP - Publicat joi, 24 august 2017 10:20
Arhiva Gazetei găzduiește inclusiv imagini pe care le-am primit de-alungul anilor de la mai personaje din lumea fotbalului sau a sportului de la noi din țară
. Astăzi a venit vremea unei fotografii care a fost realizată în 1965! În poză apare unul dintre cei mai importanți atacanți pe care i-a avut România: Gavril Pele Balint! Născut la Sângeorz-Băi în județul Bistrița-Năsăud.
Balint avea doar 2 ani în această fotografie și era nedeslipit de mingea de fotbal. Acum, fostul internațional are 54 de ani și este analistul postului TV Digi Sport.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial
Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani