FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL - FCM TG. MUREŞ 0-1

Petrolul pierde cu 0-1 în faţa lui FCM Tg. Mureş un meci cu trei eliminaţi

Imagini de la Petrolul - FCM Tg. Mureş +18   FOTO
Imagini de la Petrolul - FCM Tg. Mureş

Articol de GSP - Publicat vineri, 18 noiembrie 2011 00:00 / Actualizat vineri, 18 noiembrie 2011 23:23

Petrolul a suferit cea de-a cincea înfrîngere din cele şapte jocuri disputate în acest sezon în faţa propriilor spectatori, 0-1 cu FCM Tîrgu-Mureş. Unicul gol al partidei a fost înscris de Danijel Subotici, în minutul 40, cu o execuţie care l-a surprins pe noul portar al Petrolului, Mircea Bornescu.

Petrolul a terminat în 9 jucători, Sipovici şi Negru fiind eliminaţi pe finalul partidei. De la FCM Tîrgu-Mureş a fost eliminat Pădureţu, în minutul 76.

La partidă au asistat aproximativ 2.500 de spectatori, doar copii şi femei.

În urma acestui rezultat, Petrolul se află pe poziţia a 12-a în clasament, în timp ce FCM se regăseşte pe locul 15.

Fanii Petrolului au intrat în incinta stadionului, cerînd demisia lui Răchită după 0-1 cu Tg. Mureş!

VEZI MAI JOS O GALERIE FOTO DIN TRIBUNELE STADIONULUI "ILIE OANĂ"!

VEZI AICI COMENTARIUL LIVETEXT AL PARTIDEI!

UPDATE // În tribune sînt acum aproximativ 2.500 de spectatori

UPDATE // Fotbaliştii echipei oaspete au intrat pe teren cu un banner pe care scria "LPF, FRF, respectaţi-ne!"

UPDATE // Cu cîteva minute înaintea începerii meciului, în tribune sînt aproximativ 1.500 de spectatori

UPDATE // Iniţiativa Comisiei de Disciplină de a lăsa accesul liber pentru femei şi copii la meciul dintre Petrolul şi FCM Tg Mureş a fost primită cu mare interes la Ploieşti. Mii de reprezentante ale sexului frumos au luat cu asalt noul stadion din Ploieşti pentru a urmări spectacolul din Liga 1.

După dezastrul organizatoric de la meciul cu Steaua, cei de la Petrolul au în tribune la meciul cu Tg. Mureş doar femei şi copii, după modelul Fenerbahce.