FOTBAL  »  Superliga  »  POLI TIMIŞOARA - VICTORIA BRĂNEŞTI 2-1

Petrovici: "Este un rezultat just"

Articol de GSP - Publicat duminica, 22 august 2010 00:00

Tehnicianul echipei FC Timişoara, Vladimir Petrovici, a declarat, duminică seară, după meciul cu Victoria Brăneşti, scor 2-1, că rezultatul este just şi că dăruirea jucătorilor săi a fost determinantă.

"Ieri la antrenament Zicu a vrut să dea din vole şi i-am spus că o să dea azi. Este un rezultat just şi dăruirea a fost factorul care a determinat victoria noastră", a spus Petrovici.

Formaţia FC Timişoara a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa Victoria Brăneşti, într-un meci din etapa a V-a a Ligii I. Golurile învingătorilor au fost marcate de Magera '39 şi Zicu '82. Pentru oaspeţi a înscris Vali Negru, în minutul 81.

Sursa: Mediafax

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”