FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - SEPSI

FOTO Pierdere pentru FCSB: Șut l-a accidentat pe noul protejat al lui Becali

În minutul 33 al meciului FCSB - Sepsi (runda #3 a play-off-ului din Liga 1), la scorul de 1-0 pentru oaspeți, Ionuț Panțîru (25 de ani, fundaș stânga) a ieșit accidentat de pe teren.

Articol de GSP - Publicat duminica, 25 aprilie 2021 22:40 / Actualizat duminica, 25 aprilie 2021 22:51

Panțîru a început să resimtă dureri din minutul 20, când Adrian Șut, care voia să-l deposedeze prin alunecare pe Golofca, l-a „secerat” din greșeală pe colegul său din flancul stâng al defensivei.

Pierdere pentru FCSB: Șut l-a accidentat pe noul protejat al lui Becali
Momentul în care Șut îl „faultează” pe Panțîru

Panțîru a încercat să continue partida, însă nu a mai putut. A acuzat dureri în zona genunchiului și a fost înlocuit cu Risto Radunovic. La pauză, Toni Petrea a mai efectuat două înlocuiri, una în defensivă: Cristea în locul lui Haruț, și una la mijlocul terenului: Vînă Oaidă.

Ionuț Panțîru, unul dintre protejații lui Gigi Becali

Panțîru a adus golul victoriei în meciul cu FC Botoșani (2-1) în urmă cu două runde. Rezervă, fundașul stânga a fost introdus în partea secundă, după accidentarea lui Moruțan, pe un post neobișnuit, cel de inter. În minutul 71, aflat în pressing, a profitat de o degajare greșită a portarului Eduard Pap și a marcat golul decisiv.

„De acum, pe Panțîru o să îl vedeți permanent pe teren. Nu mă interesează nimic. El va fi titular!”, declara Becali o zi mai târziu, iar Toni Petrea s-a conformat și l-a scos din primul „11” pe Risto Radunovic pentru a-i face loc în echipă lui Panțîru, atât în meciul cu Academica Clinceni (2-0), cât și în partida de azi, cu Sepsi.

FCSB - Sepsi » Obiectiv ratat! Liderul a evoluat jalnic la Giurgiu. Clasamentul ACUM