FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI - CHINDIA 1-0

POLI IAȘI - CHINDIA TÂRGOVIȘTE 1-0. VIDEO Antrenorul Daniel Pancu a debutat cu o victorie în Liga 1!

Poli Iași a câștigat meciul cu Chindia Târgoviște, scor 1-0, în prima rundă a noului sezon de Liga 1.

Articol de GSP - Publicat duminica, 23 august 2020 19:14 / Actualizat luni, 24 august 2020 10:29

Antrenorul Daniel Pancu a debutat cu o victorie în Liga 1, în ciuda faptului că a avut la dispoziție doar 15 jucători. Formația sa a rezolvat din prima repriză partida cu Chindia, ultima clasată la finalul play-out-ului precedent.

Argentinianul Juan Pablo Passaglia a punctat în minutul 22, după o acțiune superbă a moldovenilor. Acesta reluat cu capul, în poarta goală, din 6 metri, din pasa lui Francisc Cristea.

Clasament Liga 1:

Poli Iași - Chindia 1-0

Poli Iași - Chindia, echipe de start:

POLI IAȘI: Axinte - Frăsinescu, Mihalache, Baxevanos - Rodny Lopes, Popadiuc, Ionuț Cristea, Passaglia, Onea - Hazan, Andrei Cristea (C)
REZERVE: Brînză, Atska, De Iriondo, Zaharia
ABSENȚI: Breeveld, Platini (indisponibili)
ANTRENOR: Daniel Pancu

CHINDIA: Moldovan - Martac (C), Dinu, Pițian, Dumitrașcu - Neguț, Rață, Yameogo, Ioniță - Șerban, Florea
REZERVE: Barbu, Berisha, Negrea, Mihai, Atanase, Grassano, Pop
ABSENȚI: Aioani, Corbu (COVID-19)
ANTRENOR: Emil Săndoi

Stadion: „Emil Alexandrescu” (Iași)
Arbitru: Sebastian Colțescu (Craiova) / Asistenți: Vladimir Urzică (Piatra Neamț) și Adrian Popescu (Craiova)

Strânși cu ușa de căpitan! Poli Iași își poate pierde și ultimele vedete din lot

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”