Alte știri din fotbal
Marius Baciu, prezentat oficial la FCSB » Cum arată stafful fostei campioane
0
Basarab Panduru, reacție acidă după ce Marius Baciu, fostul lui coleg de platou, a fost numit de Becali la FCSB: „Este exact ce vrea Gigi!”
0
A jucat cu Marius Baciu și e categoric: „Are doar de câștigat. De ce să nu se impună în vestiar?”
0
Gigi Becali a recunoscut că și-a luat „țeapă”: „N-am avut inteligență. Am luat-o în freză!”
4
Știri din fotbal internațional
Veste bună pentru Craiova! Supercomputerul o vede favorită în prima fază a Ligii Campionilor
0
Roy Keane, dezlănțuit la adresa jucătorilor lui Manchester United: „O trupă de circari”
0
Chelsea dă o nouă lovitură pe piața transferurilor! Contract pe 6 ani pentru starul din Franța
0
Selecționerul Julian Nagelsmann și-a ales titularul de la Mondial » Ce se întâmplă cu Manuel Neuer
0
Lifestyle
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
7
Laila, iubita-fotomodel a lui Sinner, la momentul mărturisirilor: „Complimentul favorit? Când cineva îmi spune asta”
0
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
2
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
18
Cine este pilotul român de F-16 care a doborât o dronă, în Estonia. ...
Libertatea
Cazul șoferului „prins” cu aproape 700 km/h de un radar din Belgia. Amenda, ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Emil Gânj, condamnat pe viață. Ce s-a întâmplat în procesul celui mai ...
Libertatea
Dacă ai pretenții la cupe europene și la rezultate bune, nu mai bine aplici regulamentele și lași fotbalul fără omenii? Dacă este să vorbim despre infrastuctura suntem praf ! La omenie intre echipe suntem primii! Pe principiul prosti dar mândrii și cam atat
In cazul asta, nu mai bine iti faci echipa care stie sa joace pe stadioanele din liga in care joci? Daca traiesti in Romania si mergi pe drumuri cu gtopi, poate nu e o idee buna sa cumperi o masina cu garda la sol de 5 cm. Nu?
Ca sarea mingea sau ca nu sarea, astea sunt doar simple scuze. Niciun gazon din lume nu poate sa-i faca fotbalisti cu adevarat valorosi pe alde Siera, Vladoiu, Capatana, Baiaram, Mora, Paradela sau, mai ales, Ivan. Si mai sunt si altii...
Ai dreptate doar pe jumătate, jocul unei echipe poate fi foarte mult influențat de starea gazonului! O echipa tehnica și cu organizarea jocului bazat pe pase scurte la firul ierbii, combinativ, va fi foarte dezavantajata pe un teren de genul ( plin cu apa) Echipele care stau la ciupeala și bubuie mingea unde apuca , poate avea mai multe realizări… am văzut doar câteva minute din final și să fiu sincer mingea se oprea în apa fără nici un dubiu… o pasă scurtă , rapidă de doar câțiva metri se oprea după câțiva centimetri și de aici poți trage concluzia ușor! Dacă asta este genul de teren care te ajută să faci spectacol intr-un meci de fotbal de ce nu joacă și Spania, Anglia sau alte tari cu campionate puternice pe astfel de suprafețe? Crezi ca messi sau Ronaldo mai aveau rezultate pe astfel de suprafețe? Dar încercăm doar să facem misto de o echipa sau alta fără a vedea de fapt gunoiul și miserupismul din tara lu’ papură vodă Pentru mine , personal, echipe care nu au un teren de joc adecvat sau deloc nu ar trebui să existe și aici sunt foarte multe în mămăliga 1 … echipe care au fraudat statul și doar din hârtii și alte prietenii, omenii sau blaturi sunt în prima liga este iar o mare problema În toate echipele astea se încadrează fără dubii foarte … Pentru terenuri ca maidanele sau inexistente intra cu ușurință Iași , FCsb , Buzău și multe altele ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Mingea a sarit dar peste poarta ;))))
Regulamentul prevede ca meciul NU SE JOACA daca mingea NU SARE!Și nu sarea!
Selectia jucatorilor trebuia facuta din Asia. Cei de acolo se pricep mai bine la orezarie...
Gata, s-a găsit scuza, avem explicație, s-a rezolvat! Dacă nu era vremea, mergea ceva despre arbitraj sau despre reptilieni. În rest, jucătorii, patronul, clubul, impecabili.
Condițiile de joc pot influența meciuri și rezultate dar mult mai puțin decât se reclamă! Plângerile de fapt sunt scuze! Problema de fond rămâne la nivelul antrenorilor. Credeam ca sunt impostori dar mi-am dat seama că greșesc. Vorba aia ,prost e cel care dă nu ăla care cere. Când tu îți pui nădejdea salvării sau performanțelor solide în mâna unor inși cu IQ modest și fără educatie-mă refer la școală solidă, studii universitare la zi - rezultatele pozitive nu pot fi decât întâmplătoare !
Starea terenului poate fi o scuza pentru ambele echipe sau pentru nici una, toata lumea joaca pe acelasi teren, nu e nimeni mai avntajat sau mai dezavantajat. Ar fi interesant de vazut cum ar arata suprafata de joc a craiovenilor dupa ploi torentiale de lunga durata, identice cu cele din acest meci.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.