Articol de Ovidiu Minea - Publicat marti, 22 aprilie 2008 00:00
Antrenorul Politehnicii Iaşi, Ionuţ Popa, a declarat la conferinţa de presă dinaintea partidei cu Dacia Mioveni, mai în glumă, mai în serios, că echipa sa este puternic ameninţată cu retrogradarea:
“Chiar dacă batem Mioveniul, e aproape imposibil să ne salvăm de la retrogradare, deoarece se va retrograda cu 42 de puncte. Spun asta deoarece Buzăul şi Ceahlăul au un bioritm fotbalistic de admirat şi cred că vor continua să bată tot până la sfârşit, deşi în primele etape au dat 2-3 goluri”.
Popa a mai spus că Mioveniul e deja condamnată. “Şi dacă ne bat, au un program greu. Cred că sînt retrogradaţi”.
Antrenorul Politehnicii Iaşi, Ionuţ Popa, a declarat la conferinţa de presă dinaintea partidei cu Dacia Mioveni, mai în glumă, mai în serios, că echipa sa este puternic ameninţată cu retrogradarea:
“Chiar dacă batem Mioveniul, e aproape imposibil să ne salvăm de la retrogradare, deoarece se va retrograda cu 42 de puncte. Spun asta deoarece Buzăul şi Ceahlăul au un bioritm fotbalistic de admirat şi cred că vor continua să bată tot până la sfârşit, deşi în primele etape au dat 2-3 goluri”.
Popa a mai spus că Mioveniul e deja condamnată. “Şi dacă ne bat, au un program greu. Cred că sînt retrogradaţi”.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!