Articol de Ovidiu Minea - Publicat vineri, 15 februarie 2008 00:00
Tehnicianul Ionuţ Popa a declarat că gruparea din Copou riscă să mai piardă jucători dacă nu le vor fi achitate restanţele de anul trecut. "Toată lumea înţelege că sînt probleme cu banii, dar la noi asta a devenit o stare de fapt. Deja i-am pierdut pe Cernoch şi pe Silvăşan, din cauza banilor, iar acum risc să pierd şi alţi fotbalişti. Trebuie să li se achite restanţele din trecut!", a spus Popa.
Tehnicianul a precizat că nici sumele pentru transferurile făcute în această iarnă de Poli Iaşi nu au fost plătite integral. la începutul acestei săptămîni, conducerea grupării din Copou a avut o şedinţă în care s-a decis strategia echipei pentru acest campionat. De asemenea, s-a discutat modalitatea de plată a restanţelor pe care clubul le are la stat, la jucători, dar şi la terţi.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!