FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

„Părea că face un pas major” » Au anunțat plecarea iminentă a jucătorului de la FCSB: „Departe de așteptări”

Articol de - Publicat joi, 10 aprilie 2025 11:14 / Actualizat joi, 10 aprilie 2025 11:25

David Kiki (31 de ani), fundașul adus de FCSB de la Farul în vara anului 2024, se pregătește să părăsească formația „roș-albastră” la finalul acestui sezon, potrivit presei din Africa.

Jucătorul din Benin a bifat doar 4 apariții în Superligă până acum și a fost lăsat în afara lotului la meciurile din Europa League.

Adio, Șumudică? » Rusescu i-a găsit antrenor Rapidului: „E momentul lui”
RAPID
Adio, Șumudică? » Rusescu i-a găsit antrenor Rapidului: „E momentul lui”

David Kiki o poate părăsi pe FCSB la finalul sezonului

„Calvarul lui David Kiki la FCSB continuă!”, a fost titlul celor de la 229foot.com.

„După un sezon de succes cu Farul, David Kiki părea că va face un pas major în carieră prin transferul la FCSB, campioana en-titre din România. Lucrurile nu au mers conform planurilor. Această experiență care părea promițătoare a avut o turnură dezamăgitoare, departe de așteptările avute în momentul în care a semnat.

Minutele primite de fostul titular de la Cheetah au fost surprinzător de limitate. Până acum, Kiki a jucat doar opt meciuri în toate competițiile pentru FCSB. Această situație s-a petrecut și la ultimul meci, cu U Cluj. Chiar dacă FCSB a câștigat cu 1-0, David Kiki nu a apărut nici măcar pe foaia de meci.

David Kiki traversează o perioadă dificilă în acest sezon în România, în comparație cu rolul de bază pe care l-a avut la echipele la care a mai evoluat și la naționala Beninului.

Având în vedere situația, pare din ce în ce mai probabil ca jucătorul să ia în considerare să o părăsească pe FCSB în următoarea perioadă de transferuri pentru a-și relansa cariera. Totuși, contractul său cu FCSB va expira abia în 2027, ceea ce ar putea complica un eventual transfer”, au scris jurnaliștii africani.

David Kiki și-a început cariera la ASM Belfort, iar apoi a mai evoluat la echipe precum Niort, Brest, Red Star, Montana, Arda, Farul și FCSB. Fundașul are două trofee în palmares, Superliga cu Farul în 2023 și Supercupa României cu FCSB în 2024.

Clasamentul din play-off:

Citește și:
Petrolul a bătut palma cu noul antrenor! Azi semnează contractul
Superliga
Petrolul a bătut palma cu noul antrenor! Azi semnează contractul
Fostul număr 7 WTA a luat pauză de la tenis, dar se bucură de turneul de la Miami: „Te iubesc!”
Tenis
Fostul număr 7 WTA a luat pauză de la tenis, dar se bucură de turneul de la Miami: „Te iubesc!”
România U21, victorie uriașă în Kosovo! Situația în preliminariile Euro 2027
Nationala
România U21, victorie uriașă în Kosovo! Situația în preliminariile Euro 2027
Lângă cine a fost fotografiată Andreea Esca la Istanbul! Monument de tristețe la final
Nationala
Lângă cine a fost fotografiată Andreea Esca la Istanbul! Monument de tristețe la final
EXCLUSIV Restricție drastică la trecerea
Profit.ro
EXCLUSIV Restricție drastică la trecerea "ocazională" a frontierei cu țigări pentru uz personal
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Adrian Porumboiu, dezlănțuit după Turcia – România: „Vrem să batem cu ăsta? Nu ți-e rușine, porcovane?”

„Imigranții l-au băgat în comă în 5 minute!” » Neamțul celebru din România critică DRASTIC Germania: „Acesta e adevărul! Sunt creștin, nu vreau să fim țară musulmană”


Comentarii (1)
SteauaUCL28
SteauaUCL28  •  10 Aprilie 2025, 11:54

un titular incontestabil in meciurile de cupa:))

Vezi toate comentariile (1)
Comentează