Alte știri din fotbal
Am aflat cei doi jucători de care Rapid vrea să scape în mercato » Mutare de peste 300.000 de euro pentru fotbalistul de națională
0
Doliu la FC Argeș: doi sponsori morți în aceeași zi
0
Ilie Dumitrescu îl critică pe Gigi Becali: „Te-ai stricat cu ăsta, îl distrugi și pe el!”
1
Detalii de ultimă oră despre noul transfer din Giulești: Rapid nu l-a cumpărat definitiv!
0
Știri din fotbal internațional
Planul e făcut: ce face Julian Alvarez ca să se transfere la Barcelona
0
Sunt norvegienii „prea buni”, așa cum declara Alex Chipciu? Brann a pierdut „acasă” cu o echipă mai slab cotată decât U Cluj
0
Englezii anunță planul lui Infantino » Așa vrea să își facă aliați: unde trimite finala Mondialului din 2030
0
Arsenal forțează transferul unui internațional englez » Concurență cu Liverpool
0
Lifestyle
„Jucăriile mele” » Cristiano Ronaldo și-a prezentat bolizii de 25 de milioane de euro
3
A treia oară e cu noroc? Dublul campion NBA s-a căsătorit cu modelul celebru croat. Diferența de vârstă e de 19 ani!
0
BYD atacă segmentul de lux: chinezii lansează o limuzină care să rivalizeze cu Mercedes și BMW
0
Omul din umbră din echipa „Zeiței de la Montreal”: „Nota 10? Meritul Nadiei 80%. Eu – 1%!” + De ce nu vorbește Comăneci despre barbariile lui Karolyi
9
Ce avere are Mirabela Grădinaru, partenera președintelui Nicușor Dan. ...
Libertatea
Orașul european superb de care mulți turiști nu au auzit. Are aproape 900 ...
Adevărul
Cum a ajuns să arate stadionul fostei campioane a României, pe care au ...
GSP SPECIAL
Vremea de maine, 6 august 2026. Șapte județe, sub cod roșu de caniculă și ...
Libertatea
stati relax ...nu prindeti loc de europa sezonul asta....macar din punctul asta de vedere am scapat de rusinea oferita an de an de dinamo in europa
Ba da, Hizo i-a dus, dar s-a suparat Wesley si au plecat in Antalya, atunci cand l-au demis pe Hizo.
E clar, începem returul leșinați, dar măcar să ia D-nul Țălnar vreo 3-4 puști, să-i joace într-un sezon și așa compromis .
Corect. Eu as vrea ca Talnar sa faca o echipa din copii dornici de afirmare.
ai perfecta dreptate!!! nici un club mare nu fac pregatire din pauza competitionala la munte...ce fac dinamovisti la poiana brasov e doar slabirea organismului si expunerea la gripa raceli accidentari pe teren accidentat ...alea erau pregatiri de caum 30 de ani...sau dus vremurile alea..si oricum timpul e prea scurt..ce faci in 12 zile????? abia scapi de febra musculara...apoi in antalia incep ploile si iar meciurile amicale se vor anula...jucatori joaca carti sau biliard....SPANIA e cel mai bun loc pentru pregatire ..au terenuri impecabile clima e perfecta plus ca sunt aproape de ocean ...aerul sarat ajuta mult....
mai sa fie... fostii astia sportivi de cariera automat sunt antrenori dupa metode antice, fara sa citeasca nimic, sa se informeze... Ce club mare sau mediu din Europa isi face pregatirea la munte? Spune unul si-l mananc. Singurul antrenor din epoca moderna care mai facea asa ceva era Domenech, dar cu jucatori epuizati dupa sezoane grele la cluburi, o facea pe terenuri impecabile la altitudini de peste 4km... Nu maimutareala prin zapada la nici 2000m. O fi Stan si Talnar, niste dinozauri, mai informati decat Lucescu, Petrescu, Dorinel Munteanu, Reghe etc. Nici macar Hizo nu-si duce echipa pe coclauri inzapezite.
E posibil sa ma insel, nu spun nu si iau asta in calcul. Oricum, pregatirea lor fizica e la pamant. Cat despre instalarea lor, sunt convins ca in conditiile actuale sunt cele mai bune solutii. Cine sa fi venit? Nimeni nu-ti vine in niste conditii financiare si manageriale de vai si amar.
Cornel Ţălnar este noul antrenor al lui Dinamo!Un cantonament bun la munte, inca 2, 3 transferuri inspirate si sunt sigur ca in retur Dinamo se va salva de la retrogradare...... =)))))))))))
Nu este buna, asa ne rupeau si pe noi in stagiile montane si tot degeaba.
Binteles ca tu si altii care comenteaza aici non-stop le stiti pe toate si nu aveti justificari.... Probabil sunteti fosti sportivi de cariera, ce sa mai. Ne bucura interesul suporterilor stelisti. Fara ei stirile referitoare la Dinamo ar fi mai sarace.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.