FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

EXCLUSIV Primele decizii ale lui Zeljko Kopic după a 5-a înfrângere la rând: îi împlică și pe Pușcaș, și pe Karamoko!

Articol de - Publicat vineri, 20 martie 2026 10:11 / Actualizat vineri, 20 martie 2026 10:43

Zeljko Kopic, 48 de ani, încearcă să revitalizeze echipa „câinilor” după seria neagră. Conform surselor GSP, Dinamo va avea liber până marți după-amiază, iar sâmbăta viitoare va avea amical la Săftica în compania „fraților” de la CS Dinamo. Jucătorii accidentați vor avea de lucru individual, Pușcaș și Karamoko ar putea juca în amicalul cu ceilalți „câini”

Dinamo a pierdut și meciul cu Universitatea Craiova (0-1) pe Arena Națională. „Câinii” sunt în criză, oficial, au ajuns la a 5-a înfrângere consecutivă. Detaliu care îi îngrijorează pe cei de la echipă și pe suporteri în condițiile în care existau speranțe mari că „haita” se va implica în lupta la titlu.

Îl așteptăm pe George Pușcaș să fie alături de noi pentru a avea mai multe variante, dar când nu produci în ultimii 20 de metri, este ușor pentru adversar să se apere
Zeljko Kopic, antrenor Dinamo

Dinamoviștii sunt liberi până marți. Urmează un amical cu CS Dinamo

Zeljko Kopic încearcă să readucă Dinamo pe panta ascendentă. Și, totodată, speră să aibă la dispoziție cât mai curând toți jucătorii cu probleme, care au bulversat formația roș-albă. Atacul a produs foarte puțin în ultimele săptămâni, iar acest detaliu a influențat seria negativă.

Conform informațiilor GSP.ro, dinamoviștii vor avea câteva zile libere. Ca să-și revină psihic după o perioadă în care lucrurile n-au mers bine, iar echipa s-a îndepărtat de titlu. Dinamo rămâne și în lupta pentru câștigarea Cupei României, are semifinala cu Universitatea Craiova, la București, peste o lună.

„Câinii” sunt liberi până marți, apoi reîncep antrenamentele. Sâmbăta viitoare, Dinamo are programat un amical la Săftica împotriva celor de la CS Dinamo. În acel meci de verificare ar putea evolua și George Pușcaș, și Mamoudou Karamoko, atacanții de care se leagă și speranțele de revenire ale roș-albilor.

După o altă zi liberă, de luni, 30 martie, se începe practic pregătirea etapei cu FC Argeș, din deplasare. Fotbaliștii care sunt în recuperare după probleme medicale se vor antrena individual în toate aceste zile, vor avea un program separat de restul echipei ce va avea liber până marți după-amiază.

Citește și:
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
Superliga
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
„Aveți o oră! E interzis să mergeți afară sau la baie” » Am mers în Dallas să „înfruntăm” burgerul-monstru de 3 kilograme. Iată cine a învins!
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
„Aveți o oră! E interzis să mergeți afară sau la baie” » Am mers în Dallas să „înfruntăm” burgerul-monstru de 3 kilograme. Iată cine a învins!
Elias Charalambous și-a găsit echipă și va avea ca obiectiv Europa! Semnează și Pintilii?
Campionate
Elias Charalambous și-a găsit echipă și va avea ca obiectiv Europa! Semnează și Pintilii?
Sorana Cîrstea, șocată de scandalul momentului în tenis: „Nu pot să cred așa ceva!”
Tenis
Sorana Cîrstea, șocată de scandalul momentului în tenis: „Nu pot să cred așa ceva!”
„Permite depășirea sistematică a vitezei legale”. Prima țară din Europa care blochează sistemul Tesla FSD în Europa
Profit.ro
„Permite depășirea sistematică a vitezei legale”. Prima țară din Europa care blochează sistemul Tesla FSD în Europa
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (5)
Pipirig
Pipirig  •  21 Martie 2026, 19:39
Postat de Dezinformare pe 20 Martie 2026, 12:43

Astept sa sarbatorim urmatoarele 8 înfrângeri!!!!

Tu o sa te îneci *** de fericire....heheheee!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Pipirig
Pipirig  •  21 Martie 2026, 19:39
Postat de FC.SteauaB pe 20 Martie 2026, 10:46

Dupa 5 infrangeri vine-a 6a pentru cea mai slaba si nepregatita echipa din playof.

Cine?..... Fcsbk?

Dezinformare
Dezinformare  •  20 Martie 2026, 12:43

Astept sa sarbatorim urmatoarele 8 înfrângeri!!!!

Vezi toate comentariile (5)
Comentează