FOTBAL  »  Superliga  »  TARGET

Probleme, Adi?

Articol de GSP - Publicat vineri, 25 septembrie 2009 00:00

Şefii antrenorului Falub i-au cerut imperios să bată Vasluiul în meciul de sîmbătă


Unirea a capotat la penalty-uri în Cupa României (1-1, 3-5 d.p), iar şefii clubului dau semne că nu vor tolera un eventual eşec în campionat, unde Alba Iulia joacă sîmbătă, de la ora 17:00, împotriva lui FC Vaslui.

"N-a fost să fie în Cupă. Băieţii au luptat. A deranjat însă modul superficial în care au fost executate loviturile de la 11 metri. Postul lui Falub nu e ameninţat, dar aşteptăm victoria cu FC Vaslui", a declarat Sarmeş. Cu numai 5 puncte adunate pînă acum, ardelenii consideră partida cu trupa antrenată de sibianul Zotincă drept "cel mai important meci al campionatului".

"Nu căutăm scuze pentru parcursul din primele 7 etape, dar îi rugăm pe fani să ne ajute. Putem cîştiga acest meci dacă avem sprijinul lor", a spus antrenorul Adrian Falub. Cu o singură victori în acest sezon, tehnicianul simte pericolul. "Sîntem conectaţi la meciul cu Vasluiul. Trebuie neapărat să cîştigăm", a adăugat clujeanul.


"Sînt vinovat"
Fl. Dan nu ratat în toată cariera nici un penalty într-un joc oficial. A făcut-o, însă, cu Oţelul, risipind prima lovitură de departajare. "Eu sînt principalul vinovat pentru ratarea calificării. Am ratat şi s-a pornit cu handicap. Sînt dezamăgit. Sper să putem trece peste sincope şi să depăşim Vasluiul", a spus jucătorul. Şi Verdeş, care a încercat o scăriţă, anticipată de Kolev, este afectat. "Le-am cerut scuze colegilor pentru acea execuţie nereuşită", a mărturisit atacantul.


Vujadinovici ok
Ultimele achiziţii ale Unirii, Vujadinovici şi Jonhes au jucat la Galaţi şi au şanse să debuteze rapid şi în Liga 1. "Au reuşit amîndoi un joc bun cu Oţelul. Sper să se integreze cît mai rapid în echipă. Sînt doi fotbalişti ce ne pot ajuta în acest campionat", a declarat antrenorul Adrian Falub.

Şefii antrenorului Falub i-au cerut imperios să bată Vasluiul în meciul de sîmbătă

Unirea a capotat la penalty-uri în Cupa României (1-1, 3-5 d.p), iar şefii clubului dau semne că nu vor tolera un eventual eşec în campionat, unde Alba Iulia joacă sîmbătă, de la ora 17:00, împotriva lui FC Vaslui.

"N-a fost să fie în Cupă. Băieţii au luptat. A deranjat însă modul superficial în care au fost executate loviturile de la 11 metri. Postul lui Falub nu e ameninţat, dar aşteptăm victoria cu FC Vaslui", a declarat Sarmeş. Cu numai 5 puncte adunate pînă acum, ardelenii consideră partida cu trupa antrenată de sibianul Zotincă drept "cel mai important meci al campionatului".

"Nu căutăm scuze pentru parcursul din primele 7 etape, dar îi rugăm pe fani să ne ajute. Putem cîştiga acest meci dacă avem sprijinul lor", a spus antrenorul Adrian Falub. Cu o singură victori în acest sezon, tehnicianul simte pericolul. "Sîntem conectaţi la meciul cu Vasluiul. Trebuie neapărat să cîştigăm", a adăugat clujeanul.

"Sînt vinovat"
Fl. Dan nu ratat în toată cariera nici un penalty într-un joc oficial. A făcut-o, însă, cu Oţelul, risipind prima lovitură de departajare. "Eu sînt principalul vinovat pentru ratarea calificării. Am ratat şi s-a pornit cu handicap. Sînt dezamăgit. Sper să putem trece peste sincope şi să depăşim Vasluiul", a spus jucătorul. Şi Verdeş, care a încercat o scăriţă, anticipată de Kolev, este afectat. "Le-am cerut scuze colegilor pentru acea execuţie nereuşită", a mărturisit atacantul.

Vujadinovici ok
Ultimele achiziţii ale Unirii, Vujadinovici şi Jonhes au jucat la Galaţi şi au şanse să debuteze rapid şi în Liga 1. "Au reuşit amîndoi un joc bun cu Oţelul. Sper să se integreze cît mai rapid în echipă. Sînt doi fotbalişti ce ne pot ajuta în acest campionat", a declarat antrenorul Adrian Falub.

Citește și:
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Altele
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Superliga
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Handbal
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Profit.ro
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (3)
 •  26 Septembrie 2009, 10:59

HAI UNIREA ! Falub demisia! Alba Iulia Capitala Romaniei !

 •  25 Septembrie 2009, 06:48

din Dubai...va spun k e aste e meci de 2 solist....'''''''o echipa ce face furori...cea mai frumoasa galerie din provincie...sunt bucurestean..dar sunt un fan Fc vaslui...

 •  25 Septembrie 2009, 02:11

tre sa mai si puteti....daca vasluiul nu avea o echipa intreaga indisponibila era meci de 2 solist si la 2 noaptea,dar asa e meci de 1x2...

Vezi toate comentariile (3)
Comentează