Alte știri din fotbal
Marius Șumudică, surprins de plecarea lui Kopic de la Dinamo: „O să mă interesez”
0
Campioana Universitatea Craiova lansează abonamentele pentru noul sezon » Vor fi valabile și pentru debutul în Liga Campionilor
1
„A cerut blocarea conturilor” » Caz spinos la FC Argeș: „Din cauza lui nu am luat licența de Europa!”
4
Prima decizie majoră a lui Nuno Campos la Dinamo: schimbă sistemul impus de Zeljko Kopic!
4
Știri din fotbal internațional
Condiția pentru a reduce prețul lui Radu Drăgușin! » Tottenham oferă la pachet și un jucător împrumutat
0
Carlo Ancelotti pierde un jucător-cheie! » Pe cine a convocat în locul lui
0
Atenție, Chivu! Galatasaray a pus pe radar încă un star al lui Inter: „Aș putea să-l aduc la Istanbul dacă vreți”
0
Real Madrid a cerut la UEFA ca trofeele Barcelonei să fie retrase!
5
Lifestyle
Și Dennis Man s-a căsătorit astăzi: căpitanul Stanciu i-a fost naș
7
Denis Alibec s-a căsătorit discret cu fosta gimnastă
8
Realizatoarea TV nu s-a mai abținut » Mesaj public pentru Guardiola: „Te iubesc, Pep!”
1
Romina Gingașu, soția boss-ului Ferrari, gest fără precedent pentru familia afectată de drona căzută în Galați!
23
Culisele celui mai costisitor caz de malpraxis din România: Medicul Natalia ...
Libertatea
Cum a revenit Victoria’s Secret în prim plan: pariul pe „sexy” și ...
Adevărul
„Cum spun italienii...” » Sportiva de la Consulat a folosit o expresie ...
GSP SPECIAL
Lista miniștrilor lui Eugen Tomac. Cinci nume confirmate și două surprize, ...
Libertatea
stai tu calm, ca primaria si consiliul local ploiesti au primit si ele acest comunicat. nu toti suporterii sunt sclavi, cum s-au invatat cei de la steaua: pai baga bani, face ce vrea cu clubul. in primul rand capra nu baga bani, in al doilea rand chiar si asa, nu face ce vrea cu clubul, caci nu-i apartine.
iar mata esti greu de cap. omul ti'a explicat ca echipa asta nu mai are in clin sau in maneca cu walter sau jucatorii sai. din ce adusi de walter sunt numai vreo doi trei ramasi, si aia s'au simtit bine si'au ramas, ca hoban, sau bornescu. multi din cei 18 de care zici, nici macar nu au jucat la petrolul, sau au jucat f. putin. nu se ridicau la valoare echipei. doar bornescu, grozav si hoban au confirmat. si grozav, dupa mult timp de asteptari.
Episodul Urziceni se poate intampla oricand cu orice echipa din Romania. Aviz amatorilor care se bucura de situatia actuala a Petrolului.
Nedreptatea v-a facut-o Walter, nu Petrolul. In acel moment as fi preferat sa se mai aduca cu acei bani platiti pe salariile unui lot de locul 6-7 in liga 1 jucatori straini pe filiera care a confirmat. IN acel retur Petrolul a terminat pe 3 ca si cumul de puncte cu jucatori prezum HAmza, Boudjemaa, Sony, Osiako si Zerka. Acea filiera vorbitoare de limba franceza a adus un fotbal foarte spectaculos in liga 1. Pentru noi au fost clipe de vis care nu le vom uita niciodata, mai ales ca au venit dupa 7 ani de batjocura sindicalista petrom. Ce vina avem noi de ne canti prohodul? Sper sa nu se vanda toti jucatorii exponentiali, acesta fiind si semnalul de alarma pe care-l tragem toti.
pai asta spun, in cazul de fata, cred ca primaria reprezinta suporterii, deci, suporterii ar trebui sa ii bage in sedinta pe cei de la primarie! Daca organizatia respectiva ar fi de tip socios, cu active directe in club, atunci ar inainta astfel de cereri.. deci fara suparare, directia e gresita!
Spectatorii aia sunt cei care au contribuit in mare masura, dupa spusele jucatorilor, antrenorilor si conducatorilor de club la succesele echipei.Din banii lor, prin primarie, se premiaza performantele echipei.Deci niste drepturi am avea si noi.Si in plus, daca ne rupem plamanii meci de meci acasa si in deplasare pentru echipa nu ne place sa fim bataia de joc a nimanui, si cu atat mai putin a unui ospatar cu 4 clase precum Capra.
in mod evident nu cunosti de ce am habar si ce nu. In alta ordie de idei.. una e sa iti spui parerea si alta e sa inviti tu, asociatie de privitori, la masa tratativelor pe cei ce particiva activ la destinele unui club. Ei se pot plange, intradevar, la consiile locale cat si la primar care ii reprezinta.. dar cam atat. Si incearca sa porti un dialog fara sa jignesti...
asta am zis si eu, sa vinzi pe Dore-Hamza care confirmasera cat de cat si sa ii aduci pe salarii mai mari pe Mutu-Zicu, Mutu care nu a mai jucat un meci oficial de 6 luni si Zicu care a venit gras de la CHINEZI, tre sa risti foarte mult, eu zic ca Mutu si Zicu nu o sa faca fata, poate contra Sagetii Navodari si alte forte, cu Steaua - Astra - Pandurii - Gaz Metan - Vaslui chiar si cu cefura si dinamu nu o sa atinga mingea, Mutu se vede ca are deja aer de vedeta, arfe de cocalar, a fost o centrare de pe dreapta perfecta, prostu da cu capu ca in liga 5 judeteana, rateaza complet executia, si dupa urla la pasator, reprosandu-i chestii....e clar ca se rupe vestiarul acolo
ploiestenii sunt prin reprezentantii alesi ai puterii locale proprietari ai siglei si palmaresului clubului Petrolul Ploiesti, prin demersul de odinioara 'Petrolul e al nostru'. Deci in aceasta calitate au dreptul sa-si dea cu parerea si sa traga la raspundere, fie direct, fie prin glasul primarului sau consiliului local. daca nu aveti habar, de ce mai vorbiti? aveti o cultura fotbalistica facuta pe gsp.ro si emiteti opinii. ca proasta aia de maria andries... paparuda
Uhm.. deci.. aceasta asociatie este parte din actionariat? un fel de socios? Altfel nu pot sa pricep, concret, ce vor? :)) vor sa se ia decizii tinand cont de parerea unor.. spectatori?? :)) pertinent, nu e asa? :)
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.