Alte știri din fotbal
Flavius Stoican, după „dezastrul” de la malul Mării Negre: „Nu vreau să ne credem zmei fără să fim”
0
Jucătorul a bătut palma cu FCSB: „A semnat pe un an!”
0
După înfrângerea cu Metaloglobus, ultrașii lui Farul Constanța au luat foc: „Jucători de Serie B, vă rupem picioarele!”
0
Florin Bratu, mesaj după victoria care a trimis Farul la baraj: „Nu cred că meritau situația asta”
0
Știri din fotbal internațional
„Tunarii”, aproape de istorie: Arsenal câștigă la limită cu Burnley și poate fi campioană mâine!
0
ȘOCUL serii în fotbalul european: Pep Guardiola pleacă de la Manchester City
2
Transferă Cristi Chivu un alt fost jucător al său de la Parma? » Scouterul lui Inter l-a urmărit și în weekend!
0
Procuratura a deschis anchetă după sărbătoarea lui Inter » Gestul care îl poate costa pe Marcus Thuram!
0
Lifestyle
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
2
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
18
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
9
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
Avocată din Iași, condamnată la 7 ani de închisoare pentru tentativă de ...
Libertatea
Orașul numit cândva „rușinea Italiei” a devenit una dintre cele mai ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
INTERVIU Sorin Pîslaru, cardiologul român care lucrează la Clinica Mayo, ...
Libertatea
Se va concentra sa detroneze Farul dar campionatul il va lua, CFR,Rapid sau Craiova. ????
Deși nu sunt fanul raționamentelor lui Dukadam, recunosc, are dreptate. Nu poți câștiga campionatul după ce scapi de Tamm, Cristea, Coman și Compagno și aduci jucători mai slabi. Goana după Chiriches este , chiar, ușor penibilă, dacă luam în calcul accidentările dar și gafele. Chiar dacă Becali ar aduce jucători de top tot nu va câștiga campionatul, pentru că va trebui un timp pentru a crea o echipa omogenă, cu idei și concepții de joc solide. Dar, atâta timp cât Becali va interveni în alcătuirea echipei și în schimbări, rezultatul va fi același. Asa că, toată zbaterea staff-ului este inutilă iar banii cheltuiți inutil, deși nu-l plângem noi pe păstorul medieval cu noroc la bani.
Acest om a luat-o razna. Râde de toți de la un timp, astea pot fi transferurile. Ăștia au datori de câteva milioane, și alte cluburi cumpără cu 200 milioane. Ce vrei omule sa mai cumperi fără bani. Aduci jucători disponibili, mai ales dacă nu căutăm în tari precum Africa sau America de Sud, va fi greu sa creștem ca fotbal. Va fi ok când vom vinde și noi cu zeci de milioane. Dar nu români, ăștia este greu să-i dai. Cel mai bun în ultimul timp a fost Mitriță și a venit înapoi. Asta este problema, că Duckadam vorbește prost și degeaba.
Dukadam are dreptate. In prostia lui, Becali nu vrea decat jucatori pe care ii vede el. Atat cat vede, ca de priceput ...
Duckadam e un nimeni (la fel T.Stoica, Boloni, Lăcătuș, Balint, Pițurcă, Iovan, etc.). Fără oier (stăpânul tău) STEAUA nu câștiga niciodată Cupa Campionilor. Tot fostul pușcăriaș, condamnat pentru dare de mită și sechestrare de persoane, a dus fotbalul românesc pe locul 7 în lume.
Bravo, ce ai gasit sa compari. Pai aproape toti aia enumerati au trecut pe laturile nationale de juniori, pe la Luceafarul.
Postat de atthur pe 08 Iunie 2023, 10:14 Duckadam este "eroul de la Sevillia" si ce să vezi??? El zice ca FCSB=STEAUA. Tu poti zice ce vrei,ca oricum nu te bagă nimeni in seamă, că ești mult prea prost...!!!... O mostră de prostie consacrată!
Il criticati pe Duckadam ptr ca il critica pe gigi..nu este pentru prima oara cand va atacati fostele glorii ptr gigi ! Cu Lacatus si Tudorel Stoica ,poate cei mai emblematici jucatori ai vostri..la fel ati facut ! Chiar daca spune ceva gresit ( Duckadam a spus ceva foarte adevarat)..nu trebuie sa loviti in ei ! Daca ei nu au dreptul sa vorbeasca..atunci cine ? Voi oricum va inchinati la gigi si meme ! Oricate rele a spus Dinu..orice ar spune Lucescu,Mateut,Lupescu, nu o sa vedeti niciodata un dinamovist adevarat sa loveasca in ei !
Care Champions League? Poate Conference League...
Pai cum ma jucatori de la retrogradate si tineri din liga2? Pai pana acum ne spuneau ca Steaua 86 a luat cu japca tot caimacul fotbalul romanesc. Pt cine nu stie, caimacul se formeaza deasupra laptelui cand il fierbi, si nu, n-are legatura cu razboinicul luminii, chiar daca sinistrul persoanj, sau tatasu, se spune ca se invartea in jurul echipei Steaua 86, si le procura jucatorilor branza si laptele mult ravnit cu care s-a facut performanta de la Sevilia. Ma scuzati de paranteza, deci cum ramane cu tot ce era bun in fotbalul romanesc, ne-au mintit atatia ani de zile ?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.