FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - ARGEȘ 2-1

Marius Constantin nu e impresionat de noul lider al Ligii 1: „Nu i-am simțit foarte puternici”

Marius Constantin, fundaș FC Argeș/ foto Imago Images

Articol de GSP - Publicat sambata, 06 august 2022 23:44 / Actualizat duminica, 07 august 2022 00:24

Rapid - Argeș 2-1, în etapa a patra din Liga 1. Giuleștenii nu l-au impresionat însă pe Marius Constantin, fundașul piteștenilor.

Fost jucător important la Rapid, stoperul spune că nu i-a simțit foarte puternici pe adversarii săi, care după această victorie au urcat pe primul loc.

Primele informații despre accidentarea lui Ovidiu Popescu » Scenariu horror: ar putea lipsi până în martie 2023
CS Mioveni - FCSB 1-1

Declarațiile lui Marius Constantin, după Rapid - Argeș 2-1

„Nu am dat gol când am avut șansa. Am refuzat să ieșim la joc, pentru că aveam o tactică pe care trebuia să o respectăm.

Eu din teren nu i-am simțit foarte puternici. În prima repriză au avut posesie, dar fără progresie, fără un joc direct. Dacă mai erau 5 minute, cine știe. Dar am avut 85 de minute la dispoziție, era greu să mai dăm 2 goluri în 5 minute”, a spus Marius Constantin, la Prima Sport.

Fiecare meci pe Giulești e special. Toată lumea știe, am stat aici 8 ani. E clar că te atașezi de public, de fani, de tot

- Marius Constantin, fundaș FC Argeș

Straton: „Sefer a dat goluri de fotbalist”

Straton, portarul de la FC Argeș, l-a lăudat pe Antonio Sefer pentru cele două goluri marcate, primele sale reușite din acest sezon.

„Meci disputat, dar dacă dădeam gol în prima repriză, soarta era alta. Felicit suporterii Rapidului, creează o atmosferă cum rar se vede în România. Își împing echipa de la spate.

Șuturile lui Sefer nu erau parabile, au fost goluri de fotbalist. Nu am ce să-mi reproșez. Cel mai rău e că am pierdut, era bun și egalul. Dar am arătat bine, din această înfrângere trebuie să luăm ce e mai bun. În meciul cu Craiova, de acasă, trebuie să recuperăm cele 3 puncte”, a spus Straton, conform sursei menționate.

+6 FOTO

Miculescu a marcat primul gol la FCSB, dar nu l-a convins pe Ilie Dumitrescu: „Trebuie să înțeleagă asta”

Dumitru Dragomir n-are milă de Dică și de fotbaliștii de la FCSB: „În afara lui, toți sunt haotici! Haos, haos!”