FOTBAL  »  Superliga  »  AMICAL

Rapid, egal spectaculos în amicalul de astăzi » A marcat ultimul transfer + motivul pentru care giuleștenii au întârziat la meci

FC Argeș și Rapid au încheiat la egalitate, scor 2-2, într-un amical jucat la Pitești. Sursă foto: Facebook @FC Argeș

Articol de GSP - Publicat sambata, 04 septembrie 2021 13:27 / Actualizat sambata, 04 septembrie 2021 13:43

Rapid și FC Argeș au remizat astăzi, scor 2-2, într-un meci amical disputat la Pitești.

La aproape o lună după ce Rapid se impunea în campionat pe terenul lui FC Argeș, scor 1-0, cele două echipe s-au revăzut astăzi, tot în Trivale. A fost un prilej excelent pentru ca Mihai Iosif să-și țină echipa în priză, dar și să-l vadă la treabă pe nou-venitul Albert Stahl. Mijlocașul de 22 de ani a fost titular și chiar a înscris pentru giuleșteni, reușind golul de 1-1. Said deschisese scorul pentru argeșeni în prima repriză.

După ce FC Argeș a preluat conducerea în minutul 49, grație golului marcat de Palic, Rapidul a egalat în minutul 78, prin Moise, care a stabilit și scorul final al testului de verificare.

Golul secund al alb-vișiniilor a fost spectaculos: Moise a înscris direct din lovitură liberă, de la aproximativ 20 de metri.

Accident pe A1, rapidiștii au întârziat la meci

Giuleștenii n-au fost ocoliți de peripeții. Potrivit paginii oficiale de Facebook a lui FC Argeș, delegația Rapidului a întârziat la Pitești din cauza traficului provocat de un accident ce a avut loc pe A1. Astfel, startul meciului a fost întârziat.

FC Argeș - Rapid » Echipe de start

FC Argeș: 22.Croitoru - 7.Viana, Pițian, 14. Joao Miguel, 25. Boldor - 26. Moisie, 4. Meza Colli, 29.Dumitrașcu, 16. Teles - 21.Palic, 44. Said.
Rezerve: 12.Greab, 2.Tofan, 24.Telcean, 30.Mușat, 5.Turda, 19. De Jonghe, 23.Barbu, 8.Șerban, 89.Honciu, 10.Tănase, 18. Jafar Arias.
Antrenori: Andrei Prepeliță și Mihai Ianovschi.

Rapid: 31.Moldovan - 13.Goge, 22.Săpunaru, 6.Ignat, 3.Florică - 23.Albu, 21.B. Barbu, 29.Stahl, 20.Moise - 94.Hlistei, 9.Bălan
Rezerve: 1.Muller, 15.Finică, 2.Nastos, 11.Morais, 19.Leasă, 33.Costin, 4.Crepulja, 18.Alami, 57.Marzouc
Antrenor: Mihai Iosif.

Arbitru: Iulian Călin
Stadion: „Nicolae Dobrin”, Pitești

VIDEO Cristi Săpunaru, jucătorul lunii august 2021: „Vă mulțumesc pentru premiu, dar cred că este premiul echipei, nu al meu personal”

Mihai Iosif, ales „Antrenorul lunii august"! Cum arată voturile + Reacția sa: „Ce am eu special? Munca și sufletul!”

Săpunaru a fost ales "Jucătorul lunii august", iar Mihai Iosif - "Antrenorul lunii"! Cum s-a votat