Alte știri din fotbal
Adrian Mutu a ales antrenorul anului, dar nu este Chivu: „Încă nu a realizat nimic”
0
Adrian Ilie a analizat lupta la titlu din Superligă: „A fost echipa cea mai constantă. Este una dintre favorite”
0
Alt pericol pentru barajul de la Istanbul? » A dat două goluri într-o săptămână și deja a debutat cu Montella!
0
„Unul mușca din gratii! Ziceau că ne omoară” » Dezvăluiri după o partidă cu cântec din România: „Au dedus că noi le-am dat meciul”
4
Știri din fotbal internațional
Cristi Chivu face curățenie la Inter! » Câți jucători 30+ vor pleca și ce sumă ar putea economisi cu salariile lor
0
Frank Lampard scrie istorie în Anglia » Bornă impresionantă atinsă de legenda lui Chelsea
0
Marius Șumudică știe unde vrea să antreneze: „Acolo mă simt ca peștele în apă!” » Cum a ratat un contract la „Real Madridul Africii”
0
Nu mai avem titular în Serie A: decembrie negru pentru Marius Marin! » Gazzetta dello Sport: „A avut un singur alibi”
0
David Popovici, „Sportivul Anului” 2025
Cristi Chivu e „Antrenorul Anului”
„Fotbalistul Anului” e Andrei Rațiu
7 situații uluitoare din istoria Anchetei GSP
Favoritul lui Pițurcă în Ancheta GSP
Final de an în Liga 2
„Bomba” iernii în Superliga
„Era boschetar pe stradă”
Înlocuitorul lui Olaru!
Mondial de locul 9
Lifestyle
O concurentă de la „Big Brother” i-a luat ochii fostei vedete din Premier League: „I-ar fi plăcut foarte mult să participe și el”
0
Au descoperit idila momentului: „Cea mai dorită femeie de la Madonna încoace l-a cucerit pe fotbalistul lui Milan”
0
Internaționalul român a cerut-o în căsătorie pe cântăreața Aza Gabriela: „Sufletul a știut. Inima a învățat. Iar azi spun «DA»”
12
Cum arată un stadion de 130 milioane de dolari abia inaugurat în Uganda
2
Donald Trump se laudă că l-a presat pe Emmanuel Macron să crească prețul ...
Libertatea
Marea hidrocentrală Lotru–Ciunget, capodopera energetică ascunsă în ...
Adevărul
Povestea incredibilă a lui „Edgar Davids de România”: „Mă punea ...
GSP SPECIAL
Anunțul făcut de Lavrov chiar înainte de întâlnirea Trump-Zelenski, unde se ...
Libertatea
Corect, UEFA se bazează pe coeficienți. Dar discuția este despre existența a doua entități: SC FC Fcsb SA și CSA Steaua. Ele există în mod separat, independente una de cealaltă, și se supun legilor din România, de la înființarea la RC și pana la dispariția lor prin diverse metode.
Dacă tot ai aflat ca asa ceva există atunci poate a venit timpul să-ți spun ca este suficient să le citezi. Îmi cer scuze ca nu cred toate bazaconiile voastre.
Vezi ca in Italia, unde spune Muzzi ca locuiește, era chiar 4:53, insa nu asta e problema. De câte ori te-am prins la ore matinale pe aici!? Ce spune asta despre tine Marcele!? :-)))))
Ea există, eu am spus doar ce ai făcut tu de fapt în cazul de față: un inginer pleacă de la foia goală și apelând la formule, teoreme, teorii etc verificate și acceptate de toată lumea, stabilește rezultatul final, în timp ce tu ai făcut inversul ingineriei, ai plecat de la un rezultat greșit pe care ai vrut musai să demonstrezi ca e corect, trecându-l printr-o sumedenie de operații unde ai făcut tot felul de mânarii pt a îți da la final ce voiai tu. Cum să spun mai simplu … Un inginer spune ca 1+1=2 și bună ziua! Tu, pt ca voiai să îți dea 3 în loc de 2, ai plecat de la 3 și după ce ai scris un volum împănat cu logaritmi, integrale pe suprafața, funcții derivabile si ce ti-a mai trecut prin minte, ai “demonstrat” ca 3=1+1. Fcsbistii care oricum nu înțeleg nimic și nu au nici capacitatea intelectuală sa citească mai mult de 5 rânduri, au văzut doar rezultatul final, rezultat care le convenea, și l-au propagat peste tot ca fiind adevărul absolut. Doar ca imediat ce dai de un inginer te demasca ușor ca ești un șarlatan, și o rușine pt Alma Mater … :-(((
Trezirea la 5:53. Program de sIuga. Nu e vina ta. E a mea ca-mi bat capul cu toti faiantarii.
Nu e nici o filosofie!Studiază și ai sa descoperi ca aceasta metoda exista și se folosește la rezolvarea problemelor de algebra, îndeosebi.Insa, se poate aplica la orice problema matematica, geometrie-trigonometrie, analiza
mare domn! mare om, mare caracter!
MUMUzzi du-te ma si culca-te ca esti plictisitor. Traieste-ti viata aia amarata pe unde esti emigrat pe acolo si nu te mai uita in urma. Asta e n-ai avut noroc. Mai baga o fisa poate in alta viata o sa iesi mai bine
Asta nu mai e inginerie ci filozofie matematica. Cum am spus deja, pe tine te deranja realitatea obiectiva și despicând firul în 4 și aplicând propria interpretare a unor axiome și teoreme ai ajuns la rezultatul pe care de fapt îl doreai. Sigur nu vrei ca inginerul care ți-a proiectat mașina sa fi apelat la metodele tale … :-)))
De care UEFA nu tine seama!Încă, sau poate niciodata
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.