FOTBAL  »  Superliga  »  VOINTA SIBIU - RAPID 0-1

Rapid s-a impus cu emoţii la Sibiu, Voinţa - Rapid 0-1

Deac a deschis scorul din penalty

Articol de GSP - Publicat duminica, 02 octombrie 2011 00:00 / Actualizat duminica, 02 octombrie 2011 19:05

Rapidul lui Răzvan Lucescu s-a apropiat la 4 puncte de liderul Dinamo după ce s-a impus cu emoţii în deplasarea de la Sibiu, 0-1 cu Voinţa.

Deac a deschis scorul în minutul 12 din penalty-ul obţinut de către Mihai Roman. Dîlbea l-a pus în dificultate pe Coman cu un şut puternic din lovitură liberă de la 30 de metri(29), dar portarul Rapidului a reuşit să respingă.

Deac a ratat şansa unei "duble" în minutul 37. Roman a avut o acţiune pe partea dreaptă, a centrat în careu, iar Deac a şutat puţin pe lîngă poartă. Popa a ratat în ultimul minut al primei reprize cea mai mare ocazie a echipei sale. L-a driblat scurt pe Alexa şi a şutat la colţul scurt în braţele lui Coman.

Giulestenii nu au fortat nici in repriza a doua, iar gazdele au avut sansa de a obtine un punct important pe teren propriu, dar golul lui Ionut Coman, din minutul 71, a fost anulatt pe motiv de ofsaid.