FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - SAKARYASPOR

CORESPONDENȚĂ DIN ANTALYA Dificultăți tehnice :) » Cum a ajuns Rapid să fie „condusă” la 11 goluri în amicalul de astăzi

Rapid - Sakaryaspor în Antalya / FOTO: Cristi Preda (GSP.ro) +27   FOTO
Rapid - Sakaryaspor în Antalya / FOTO: Cristi Preda (GSP.ro)

Articol de , - Publicat sambata, 06 ianuarie 2024 17:58 / Actualizat sambata, 06 ianuarie 2024 19:42

Tabela de scor le-a dat bătăi de cap administratorilor complexului Sueno din Belek, Antalya, în timpul meciului amical dintre Rapid și Sakaryaspor, scor final 3-3.

• GSP are 4 reporteri în Antalya: Eduard Apostol, Remus Dinu, Cristian Preda și Ionuț Iordache sunt prezenți pe toată durata cantonamentelor echipelor din Superliga
Djokovic a reziliat cu FCSB » Becali a dezvăluit câți bani i-a dat ca să scape de el
FCSB

În primul amical al cantonamentului de iarnă, Rapid a dat piept cu formația turcă Sakaryaspor, locul 4 în a doua ligă a Turciei, echipă în mare formă, cu 5 victorii la rând.

Turcii au deschis scorul în minutul 25, gol Yonathan Del Valle, și au rămas în avantaj până în startul reprizei secunde, minutul 48, când Paul Iacob a restabilit egalitatea.

Cum a ajuns Rapid să fie „condusă” la 11 goluri în amicalul de astăzi

Trei minute mai târziu, Sakaryaspor a revenit în avantaj, gol Sinan Kurt, iar administratorii de la complexul care a găzduit partida, au avut bătăi de cap cu actualizarea tabelei.

În minutul 57, tabela arăta scorul 12-1 în favoarea turcilor, în loc de 2-1. După aproximativ două minute, eroarea a fost remediată, apoi a apărut din nou 12 în dreptul turcilor. În cele din urmă, tabela a ajuns să reflecte scorul corect, 1-2.

Până la final s-a mai înscris însă de 3 ori, însă tabela nu a fost „în stare” să arate scorul final corect, 3-3. În schimb, au apărut, succesiv, scoruri precum 3-13, 3-12, 3-7... în final 3-3.

Mai multe știri din Antalya:

Toate cele 3 transferuri ale Rapidului au debutat » Cum s-au mișcat: unul satisfăcător, unul risipitor și altul truditor
Rapid
Jucătorul din Superliga, propus la națională chiar în pauza amicalului din Antalya: „Ați filmat? Să-i arătați lui Edi”