FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - U CLUJ

VIDEO CU FAZA Ratare monumentală în CSU Craiova - U Cluj » Cum a trecut Rivaldinho pe lângă deschiderea scorului

Ratarea uluitoare a lui Rivaldinho, în CSU Craiova - U Cluj

Articol de GSP - Publicat sambata, 05 noiembrie 2022 21:43 / Actualizat sambata, 05 noiembrie 2022 22:04

CSU Craiova - U Cluj, în etapa #17 din Liga 1. Rivaldinho, atacantul brazilian al juveților, a ratat o ocazie monumentală, în minutul 30.

La scorul de 0-0, la două minute după ce Mitrea a ratat un penalty, Rivaldinho a trecut la câțiva milimetri de deschiderea scorului. Atacantul Craiovei a primit o centrare perfectă din partea stângă și a trimis din alunecare, dar portarul clujenilor a reușit să apere.

Doar că mingea s-a întors spre Rivaldinho. Aflat la câțiva centimetri de balon, brazilianul nu l-a putut împinge în poarta goală, mingea scurgându-se încet pe lângă bară.

Rivaldinho a fost titular pentru a treia oară în ultimele 3 meciuri de campionat ale Universității Craiova. Brazilianul a bifat în total 6 apariții în Liga 1 pentru juveți, reușind să marcheze și un gol.

Universitatea Craiova - U Cluj, echipele de start:

CS Universitatea Craiova: Lazar - Vătăjelu, Papp, Mitrea, Screciu, N. Bancu - Al. Crețu, Căpățînă, Nistor - Rivaldinho, Baiaram
Rezerve: I. Popescu - Martic, Găman, Mateiu, Ed. Florescu, Cîmpanu, Roguljic, A. Ivan, Markovic
Antrenor: Mirel Rădoi

U Cluj: Iliev - Chipciu, Pițian, D. Ispas, Briceag - G. Simion, I. Filip - L. Fulop, Ov. Bic, Horșia - Thiam
Rezerve: Gorcea - Fl. Ilie, Nowak, Purece, Remacle, Fl. Haită, Hofman, L. Moraru, Ad. Bălan
Antrenor: Eugen Neagoe

Florin Răducioiu, aspru cu o echipă din Liga 1: „Nu mai înțeleg nimic. Va fi greu să se salveze”

Latovlevici, „făcut pachet” de oficialul lui FC Argeș: „E deja al 5-lea meci în care greșește capital” + Replica zilei în Liga 1: „I-au asfaltat”