FOTBAL  »  Superliga  »  TV.GSP.RO

Război la cuţite între Mititelu şi Cîrţu » Cei doi şi-au aruncat vorbe grele

Adrian Mititelu şi Sorin Cîrţu
Adrian Mititelu şi Sorin Cîrţu

Articol de GSP - Publicat marti, 12 iulie 2011 00:00 / Actualizat marti, 12 iulie 2011 16:27

Sorin Cîrţu şi Adrian Mititelu s-au duelat astăzi, la emisiunea Versus, pe Gsp TV. Fosta legendă a Universităţii l-a acuzat pe finanţatorul oltenilor că nu ştie să piardă şi că nu va renunţa la echipă nici dacă aceasta va fi dezafiliată iar răspunsul lui Mititelu nu a întîrziat să apară.

"Sînt convins că Mititelu nu va pleca de la Craiova. Va duce echipa în divizia a 5-a, el nu va ceda. Are caracteristica looser-ului, nu ştie să accepte înfrîngerea. Chiar şi aşa suporterii rezistă, nu a făcut nimeni nimic. Şi autorităţile au partea lor de vină, nu au acţionat în niciun fel, au stat cu mîinile în sîn. Sînt mulţi care vor să investească la Universitatea dar nimeni nu vrea să vină atît timp cît Mititelu este patron" a declarat Sorin Cîrţu.

 

La auzul vorbelor dure care i-au fost aduse, Mititelu a intervenit şi a ţinut să îl atace dur pe fostul jucător emblematic al alb-albaştrilor, care a înscris 107 goluri în tricoul Craiovei.

 

"Dacă a ajuns Cîrţu să vorbească de management înseamnă că s-a ales praful. El este un antrenor mediocru sau submediocru, mai bine să tacă. Îşi doreşte foarte mult ca Universitatea să fie distrusă, de şase ani de zile numai venin scoate din el. Cîrţu m-ar dori mort şi mîine, e bolnav de ură şi de duşmănie" a fost replica finanţatorului oltean.

 

Vezi mai jos VIDEO cu războiul la cuţite dintre Adrian Mititelu şi Sorin CÎrţu!

Citește și:
S-au aflat arbitrii pentru ultimele 16-imi de la Mondial: ce s-a decis în cazul lui Istvan Kovacs
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
S-au aflat arbitrii pentru ultimele 16-imi de la Mondial: ce s-a decis în cazul lui Istvan Kovacs
„Cea mai frumoasă fată din lume” s-a căsătorit la 25 de ani » Fiica fostului internațional s-a plâns în ziua nunții: „Au pătruns prin efracție”
Campionate
„Cea mai frumoasă fată din lume” s-a căsătorit la 25 de ani » Fiica fostului internațional s-a plâns în ziua nunții: „Au pătruns prin efracție”
Gigi Becali a anunțat DOUĂ transferuri la FCSB: „Plătesc un milion de euro!”
Superliga
Gigi Becali a anunțat DOUĂ transferuri la FCSB: „Plătesc un milion de euro!”
Emma Răducanu a apărut în cârje și alături de noul iubit după retragerea de la Wimbledon
Tenis
Emma Răducanu a apărut în cârje și alături de noul iubit după retragerea de la Wimbledon
Liderul segmentului de cafea instant din România mută fabrica din București și a făcut concedieri
Profit.ro
Liderul segmentului de cafea instant din România mută fabrica din București și a făcut concedieri
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Greu de imaginat cu ce se ocupă la 45 de ani Jeremie Njock, colosul camerunez care teroriza fundașii Diviziei A: „E grozav! Mi-a schimbat viața”

Apar noi probe despre Alessandro Bastoni în scandalul prostituatelor de lux: „Minora te vrea și are chef de distracție...”


Comentarii (12)
goldengoal
goldengoal  •  13 Iulie 2011, 18:16

E falsa teoria "de cand a venit Mititelu au inceput necazurile, doar la retrogradare". Se vede din clasamente intre '91 si 2011 ca lucrurile au inceput sa scartaie cu mult inainte. 1991-2005: 1 (campioana), 4, 3, 2, 2 (titlu oferit de Piturca Stelei), 4, 11, 8, 13, 14, 8, 7, 7, 4, 16 (retrogradare cu Staicu). Perioada Mititelu (2006-2011): promovare, 9, 9, 7, 13, 15 (retrogradare cu arbitri si scandal). Unde au fost acei "multi investitori interesati" ? De ce n-au luat echipa in 2005 sau mai devreme daca au vrut performanta? De ce sar toti ca si corbii asupra lui Mititelu? E inadmisibil sa-i iei cuiva ceva prin asemenea frauda ca cea coapta de sefii LPF si FRF

ciupi26
ciupi26  •  13 Iulie 2011, 02:01

Pt eugenpan singuru care se drogheaza si are probleme psihice esti tu Mama ta e de vina

ciupi26
ciupi26  •  13 Iulie 2011, 01:55

bai fratilor! voi v_ati gandit vreodata cum ar fi fi sa bagati 20 mil din banii vostri in aceasta echipa si sa vina toti milogii (cartu camataru netoiu magaru piturca etc) si sa spuna ca nu esti bun si trebuie sa pleci. Oare ati fi de aceeasi parere?

Vezi toate comentariile (12)
Comentează