Comentarii (5)
factotum
factotum  •  19 Iunie 2026, 19:13

Mafiotii astia n-or sa faca nimic, indiferent cine ar veni trebuie OBLIGATORIU sa instaureze urmatoarele reguli non-negociabile :- sa nu existe club care sa nu-si poata dovedi estimativ bugetul ptr. sezonul curent - se poate face asta in baza unor contracte clare de pe urma carora se deduce ca vor primii bani precum cele din drepturi tv sau sponsorizarile obisnuite - apoi in baza acelui buget estimativ nu ai voie sa depasesti fondul de salarii cu mai mult de 60% din bugetul clubului, indiferent cine ai fi FCSB, CFR, Rapid si ca ai sugar daddy - iar apoi in cazul in care ai intarzieri si 1 luna cu salariile banii din drepturile TV sa fie retinuti automat ptr. plata restantelor salariale. Numai frate cu manageri de 3 lei, cu smecherii salariale prin care unii falimenteaza special clubul sa-l treaca in insolventa ca apoi sa se imbogateasca declarandu-se cei mai mari creditori sau punand mana pe niste active (terenuri, stadioane, drepturi de transfer ale unor juc. etc.).

parpalache
parpalache  •  19 Iunie 2026, 19:07

Și Gino și Justin Stefan(nepotul lui Argaseala),sunt„oamenii” lu nea GG!Așa ca...tot ei vor ramâne la putere!Adica tot el,nea GG!

Pavarotti
Pavarotti  •  19 Iunie 2026, 18:29

Pai de ce sa nu se schimbe regulamentul? De ce sa nu ramana Iorgulescu si Burleanu pe viata presedinti? Voturile ar trebui date de asociatiile suporterilor,nu de presedinti de cluburi manjiti pana la guler de coruptie. Dovezi: voturile gusterilor pentru Burleanu,100%!!! Nici Ceausescu nu a avut asa record,desi atunci se masluiau sa iasa unanim.

Lecoqsportif
Lecoqsportif  •  19 Iunie 2026, 18:21

Vlad Munteanu, alaturi de gonflatul de Marius Niculae, doi turisti pe banii FRF, absolut fara nicio atributie.

viforul
viforul  •  19 Iunie 2026, 17:47

Povestea asta cu “gata de la anul facem schimbări”, se aude în România din 1990. Nu v-ați săturat? Păi după ce-au văzut cât se poate câștiga fără prea mare osteneala n-ar fi normal să se înghesuie la funcție? Ia să fie o poziție de voluntariat, sau plătită modic, poate chiar plătită în funcție de rezultate, n-ar mai fi nimeni disponibil. Eu nu zic să fie “muncă patriotică” da’ nici plătită de zici ca e mai ceva decât să fii ministru (și aia ar trebui plătiți în funcție de performanțe) Lumea a înnebunit. Se dau bani pe nimic, performanțele sunt zero, iar cel ales se simte de parcă ar fi câștigat la loto! Campioni la explicatii, este într-adevăr un dream job. Bravo!

Comentează