Alte știri din fotbal
Adrian Mititelu, la „Prietenii lui Ovidiu” » Ediție specială cu patronul celor de la FCU Craiova
0
Antrenorul portarilor de la națională, după debutul lui Matei Popa la FCSB: „Chiar azi am vorbit. Asta i-am spus”
0
FC Botoșani - Oțelul » În ce condiții se va juca meciul: imagini de la stadion!
0
Știm primele 3 echipe care vor juca în play-out
1
Știri din fotbal internațional
Al Akhdoud - Neom SC » Șumudică îl înfruntă pe fostul antrenor de la PSG: echipe probabile + cote
0
Ziua și demiterea în Serie A » Care este ultimul antrenor înlocuit și cine-l poate pregăti pe Marius Marin
0
După Pep Guardiola, Rodri acuză și el arbitrajul din Tottenham - Manchester City: „Nu vor să câștigăm”
0
Scandal cu Upamecano » Președintele Uli Hoeness: „Sunt consternat!”
0
Lifestyle
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
1
Fotomodelul care a câștigat 290.000 de euro doar urmărind meciurile de la Australian Open!
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
12
Harta infracționalității în București, explicată de Bogdan Berechet, șeful ...
Libertatea
Cum a fost salvată Europa datorită rezistenței rusești și aroganței unui ...
Adevărul
„Mama a tras în 1990 un loz în plic și a câștigat o excursie la Campionatul ...
GSP SPECIAL
De ce vrea Putin cu orice preț toată regiunea Donețk, chiar și partea pe ...
Libertatea
Suporterii Universităţii Craiova să nu uite că el s-a aflat în sală atunci cînd s-a votat excluderea Sţiinţei..Si a carait ceva sau a tacut ca un adevarat "oltean".
si unde joaca echipa asta a lu' mititelu? in ce campionat are echipa asta "victorii pe linie"? nu de alta, da' eu tot caut peste tot si nu gasesc.
Corect Burleanu a eliminat licenta pt liga I pt ca Insolventa Dinamo sa nu retrogradeze asa cum se intampla in toate campionatele din Europa. Doar in Romania , insolventii joaca in prima liga si licenta a fost anulata, masura inventata pt ca Динамо sa nu ajunga la matineu. Glasgow Rangers, peste 100 de ani de existenta, este in liga a IIIa. Grecia: Panathinaikos şi alte şapte cluburi nu au primit licenţa si au fost retrogradate. Fiorentina 2001, datorii 50 mil. euro, retrogradată în Serie C. În acest moment, Fiorentina ocupă locul 8 în Serie A, la 15 puncte în spatele liderului Juventus. Napoli- 2006, a retrogradat în Serie C și a promovat în Serie A trei ani mai târziu. Napoli ocupă locul 3, cu 23 de puncte, la 11 în spatele lui Juventus.
Pe 21 iulie 2011, FRF (pe atunci preşedinte Mircea Sandu) a decis dezafilierea echipei Universitatea Craiova. Motivul: conducerea echipei din Bănie nu a renunţat la acţiuni în justiţie împotriva lui Victor Piţurcă, la ora respectivă, selecţioner al echipei naţionale. Este adevărat, UEFA nu permite cluburilor acţiuni în justiţie, pe dreptul comun, dar în speţa respectivă, procesul intentat lui Piţurcă era unul clasic legat de legislaţia muncii, concret era vorba de raportul contractual dintre Piţurcă (în calitate de antrenor al Craiovei) şi conducerea „Ştiinţei”. După 2 ani de procese şi excepţii ridicate în justiţie, lucrurile deveneau din ce în ce mai clare: excluderea Universităţii Craiova a fost ilegală.Se întrezărea repunerea echipei din Bănie în drepturi, concret readmiterea în Liga 2. În 2013, FRF ia o decizie unicat în fotbalul românesc: admiterea direct în liga 2 a unei echipe nou-nouţ înfiinţate: CSU Craiova, o „clonă” a „Ştiinţei”. cum însă, UEFA nu a înghiţit „găluşca” şi nu a admis o echipă nou înfiinţată, care nu a parcurs toate nivelurile competiţionale: liga a V-a (în 2013 judeţul Dolj avea şi Liga a VI-a), liga a IV-a Liga 3, Liga 2 şi Liga 1.
@^#$ #$%^(* @$%%&*&^$#@ @#$!
***** mititelu
Oltenia Craiova ar fi fost Bayern a Romaniei, dar s-a procopsit cu aceasta echipa studenteasca de amatori, echipa scolii
Cartu a inmormantat in B zeci de echipe, El stie e un mare antrenor..autobuze, autobaze sa vedeti cum pierde pe linie acum gata cu norocul!!
Cand vorbim de palmarese sportive si nu numai ci si economice, stiintifice si de liniste sociala cu adevarat notabile sunt cele ale vechii oranduiri cu bune multe si rele mult mai putine ca acum. Steaua si Dinamo ulterior chiar si Victoria au fost infiintate fortat ca si CSU acum,dar toate au avut succese internationale. Toate echipele cu patroni mai putin Steaua sunt in insolventa si multi din ei in puscarii. Asa ca despre ce vorbim,privatizarile echipelor de footbal facute asa cum s-au facut mai in toate domeniile au fost prilejuri de a multumi unor securisti si activisti din vechiul pcr si chiar daca s-au mai strecurat ulterior si multi bisnitari acceptati toti au fost cu ochii pe hotii. Tot ce a insemnt reforma in RO a fost de fapt furt ,vanzare pe nimic la straini nepotenti financiar si prilej de format organizatii mafiote.
...Radufl este un suporter adevarat ...care stie ca Sorin a jucat pe semnatura ...luati amnte la el ...ca spune vorbe curate...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.