FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI - DINAMO 0-0

Căpitanul lui Dinamo, mulțumit de egalul cu Poli Iași: „Până la urmă, este un egal în deplasare”

Răzvan Patriche (37 de ani), căpitanul lui Dinamo s-a declarat mulțumit de egalul cu Poli Iași, scor 0-0, din runda #29 din Superliga.

Articol de - Publicat vineri, 01 martie 2024 22:27 / Actualizat vineri, 01 martie 2024 23:13

Patriche a recunoscut că echipa antrenată de Zeljko Kopic a fost surprinsă de presingul făcut de moldoveni în prima repriză, pe care au reușit să îl dejoace după pauză.

FCSB domină Superliga, dar Rotaru e convins că va pierde titlul: „ZERO! O să vedeți, nu au nimic acolo”
FCSB

Acesta crede că Dinamo merita victoria din prisma ocaziilor ratate. Totuși, ținând cont că meciul s-a jucat în deplasare, Patriche este mulțumit și cu un rezultat de egalitate.

Răzvan Patriche, după ce Dinamo a remizat cu Poli Iași

„Două reprize total diferite. În prima parte ne-au surprins cu presingul sus, nu am reușit să îi desfacem. În a doua am jucat mai bine și a fost altceva.

Din păcate, ăsta este fotbalul, nu am reușit să marcăm. Cred că de mult timp nu am mai avut atâtea ocazii, mingea nu a vrut să intre în poartă, asta este, ne dă încredere faptul că am avut atâtea ocazii. Până la urmă, este un egal în deplasare.

Lupta este foarte strânsă. Echipele își dau viața. Fiecare meci este o finală, sunt meciuri pe viață și pe moarte. Sperăm să ne revenim repede și să luăm cele 3 puncte cu UTA”, a spus Răzvan Patriche, pentru Prima Sport.

În prima repriză au făcut un presing bun, ne-a fost greu. În a doua repriză am pasat mai mult și ne-am creat ocazii foarte bune. Este un rezultat bun, rămânem cu șanse bune să ne îndeplinim obiectivul. Nu a fost un meci frumos, a fost un joc de luptă, mingi lungi, dar asta nu contează. Va fi o luptă grea, echipele au calitate și o mentalitate bună. O să ne odihnim, apoi vom pregăti următorul meci. Sperăm să îl câștigăm.
- Eddy Gnahore, mijlocaș Dinamo

VIDEO. Ionuț Negoiță ironizează imaginea cu Eugen Voicu lângă vitrina de trofee a rivalei: „Nu știu cât înțeleg unii «fenomenul Dinamo»! N-ai voie să faci așa ceva”

Adrian Mititelu, anunț după negocierile cu Marius Croitoru: „Ăsta este drumul pe care l-am ales!”
FCU Craiova
Degringoladă în vestiar la Poli Iași - Dinamo » La nicio echipă din Superligă nu s-a ajuns în această situație
Poli Iași - Dinamo

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”