FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ

Un titular de la CFR l-a impresionat pe MM Stoica: „Chiar e foarte bun”

Răzvan Sava (21 de ani), portarul de la CFR Cluj, l-a impresionat pe MM Stoica/ foto: Imago Images

Articol de - Publicat luni, 02 octombrie 2023 07:34 / Actualizat luni, 02 octombrie 2023 08:32

Răzvan Sava (21 de ani), portarul de la CFR Cluj, l-a impresionat pe MM Stoica, președintele Consiliului de Administrație de la FCSB.

Oficialul roș-albaștrilor l-a lăudat pe tânărul portar titular la CFR după victoria ardelenilor cu FCU Craiova, scor 2-0, meci în care Sava a avut o evoluție foarte bună.

CFR Cluj - FCU Craiova 2-0 » Îi năuciră în 30 de minute! Victorie de control pentru vișinii, care pun presiune pe liderul FCSB
CFR Cluj - FCU Craiova

MM Stoica: „Sava chiar e foarte bun”

„În afară de faptul că are un fizic, chiar fizic, e şi bun în poartă. Poate că toată lumea se aştepta să fie o scădere în poarta CFR-ului după plecarea lui Scuffet, care a fost foarte, foarte bun, anul trecut.

Şi nu e aşa. Sava e cel puţin la acelaşi nivel cu Scuffet, şi fizic, şi la nivelul prestaţiilor. Iar acum, la acest meci, a apărat foarte bine. E bun Sava, chiar e foarte bun, avem portari. Răzvan Zamfir este un foarte bun scouter, el l-a adus pe Sava. Nu prea îl ştie lumea pe Zamfir, dar el chiar ştie fotbal”, a declarat MM Stoica, potrivit Orange Sport.

Devenit titular după plecare lui Scuffet la Cagliari în vară, Sava a avut un start de sezon foarte bun la CFR. În plus, el se încadrează și în regula jucătorului U21 pe care echipele din SuperLiga trebuia să îl aibă în permanență pe teren.

12 meciuria jucat Sava în acest sezon la CFR: 10 în SuperLiga și două în preliminariile Conference League

Răzvan Sava, titular și în poarta naționalei U21, a venit la CFR în ianuarie 2022, de la Torino.

Răzvan Sava/ foto Imago Images

Mandorlini, după 2-0 cu FCU Craiova: „Nu am avut benzină. E un scor mic”
CFR CLUJ - FCU CRAIOVA 2-0
Mitrea le-a dat stingerea! FCSB scapă victoria cu U Cluj, după o repriză secundă modestă a roș-albaștrilor. Clasamentul ACUM
FCSB - U CLUJ 2-2