FOTBAL  »  Superliga  »  DECLARAŢII

Reacţia conducerii după atacurile lui Ionel Augustin: "Este angajat al clubului, nu mi se pare normal să aibă un asemenea discurs în public!"

Articol de - Publicat duminica, 07 decembrie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 07 decembrie 2014 18:03

Directorul sportiv al roş-albilor, Cristi Bobar, a reacţionat după declaraţiile lui Ionel Augustin, care a atacat actuala echipă a roş-albilor, declarînd-o cea mai slabă din istorie (Detalii AICI!)
"Nea Oni este iubit şi respectat la Dinamo, dar el este angajat al clubului şi-ar trebui să aibă un asemenea discurs în intimitatea vestiarului. Nu mi se pare normal să-i jignim pe jucători în moment urîte. Ei şi-au asumat eşecul.

Nea Oni să vină la fotbalişti să le spună în faţă ce are de zis. Şi ţin să spun că Dinamo a asigurat întotdeauna condiţii bune echipei, nu văd de unde şi pînă unde afirmaţia aceea că Steaua are condiţii mai bune. De apreciat suporterii noştri, au fost fantastici la Giurgiu, au cîntat în ploaie alături de băieţi şi de Dănciulescu", a spus Bobar.

Citește și:
Jucătorul din naționala României căută echipă, dar acum se relaxează cu logodnica în Capri: „Undeva între mare și visele mele”
Stranieri
Jucătorul din naționala României căută echipă, dar acum se relaxează cu logodnica în Capri: „Undeva între mare și visele mele”
După transferul picat la FCSB, internaționalul român se pregătește de o nouă aventură: „Avem oferte și din România”
Liga 2
După transferul picat la FCSB, internaționalul român se pregătește de o nouă aventură: „Avem oferte și din România”
Ronaldo i-a „tăiat-o” reporterului când a fost întrebat de Messi
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ronaldo i-a „tăiat-o” reporterului când a fost întrebat de Messi
Cum arată tabloul Campionatului Mondial după etapa 2 a grupelor: Portugalia - Spania și Germania - Franța?!
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Cum arată tabloul Campionatului Mondial după etapa 2 a grupelor: Portugalia - Spania și Germania - Franța?!
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Profit.ro
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (15)
legoolas
legoolas  •  08 Decembrie 2014, 20:20

E normal ca Oneata sa-si puna manain cap, cand vede ce jucatori are Dinamo acum si ce jucatori a prins el...

zecs93
zecs93  •  08 Decembrie 2014, 01:07
Postat de costanb pe 07 Decembrie 2014, 21:43

Oneata asta vorbeste fara el.Dupa ce clubul il tine ca pe un milog sa nu moara de foame,are tupeu si vorbeste desi n-are nicio competenta in administratie.Imi aduc aminte cum odata s-a legat de antrenorul Andone,care a fost mult mai fotbalist la Dinamo,decat Oneata.

bah pupincurist de dosuri, baah tu esti unu din aia care ii face galerie lui negoita si lu anghelakeee, pai astea ingroapa clubu si voi puneti ultimele maini de pamant ma ??? Oneata a zis adevaru la fel ca Lupu,Kirita,Petre si normal ca adevaru doare pentru pupincuristii de dosuri comuniste, marshhh !!!

costanb
costanb  •  07 Decembrie 2014, 21:43

Oneata asta vorbeste fara el.Dupa ce clubul il tine ca pe un milog sa nu moara de foame,are tupeu si vorbeste desi n-are nicio competenta in administratie.Imi aduc aminte cum odata s-a legat de antrenorul Andone,care a fost mult mai fotbalist la Dinamo,decat Oneata.

Vezi toate comentariile (15)
Comentează