FOTBAL  »  Superliga  »  DEMOLAREA STADIONULUI GHENCEA

Reacție categorică a lui Gigi Becali după evenimentul din Ghencea » S-a luat de Gabi Balint și distruge istoria CSA Steaua: "Bă, pe astea le-a cumpărat Becali! Aveți mare grijă!"

FOTO: Gazeta Sporturilor
FOTO: Gazeta Sporturilor

Articol de GSP - Publicat marti, 28 august 2018 20:50

Extrem de amuzat și pus pe glume, Gigi Becali, finanțatorul celor de la FCSB, a comentat evenimentul care a avut loc azi în Ghencea, cel care a dat startul lucrărilor de demolare a stadionului Steaua. Latifundiarul l-a ironizat pe Gabi Balint, prezent în studioul TV Digi Sport. 

"Am văzut niște cutiuțe cu gazon. Gabi Balint s-o țină cu mare atenție, e un gazon plătit de mine.

Am văzut scaune. Eu am pus și scaune. Am o mare rugăminte: să aibă grijă cei de acolo de instalația de udat și de cea de încălzire! Îi rog foarte mult să n-o strice.

Ce tradiție are CSA Steaua? Tradiție din liga a patra? Numele lor pe care îl au acum reprezintă o tradiție de anul trecut. Aceasta este istoria acestui club. Îi rog pe toți să țină scaunele și gazonul luate și să spună: "Bă, pe astea le-a cumpărat Gigi Becali!", a declarat finanțatorul FCSB-ului, la TV Digi Sport. 

CSA Steaua București a găzduit astăzi un eveniment prilejuit de începerea lucrărilor de demolare a stadionului Ghencea (detalii pe larg, aici)

La final cei prezenți au primit bucăți din gazonul stadionului Ghencea.

rkz8849

Vezi și:

Citește și:
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Campionate
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Dinamo sparge banca pentru ultimul transfer! » Poate ajunge la 1,7 milioane de euro
Superliga
Dinamo sparge banca pentru ultimul transfer! » Poate ajunge la 1,7 milioane de euro
Filmarea cu accidentul care a șocat România: zboară peste două mașini în intersecție!
Noutati auto
Filmarea cu accidentul care a șocat România: zboară peste două mașini în intersecție!
Aventura cu o blondă căsătorită a pus capăt căsniciei cu Ana
Campionate
Aventura cu o blondă căsătorită a pus capăt căsniciei cu Ana
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Profit.ro
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (90)
iosif.xviii
iosif.xviii  •  28 August 2018, 21:54
Postat de hitman222 pe 28 August 2018, 21:34

Ce mincinos, au platit spectatorii care umpleau ghencea crezand ca vad Steaua! Au fost pacaliti anii aia de fariseul infracror.

Bai Lali, tu nu intelegi ca talpanistii au plecat acasa cu suveniruri la casoleta platite de Gigi..????

hitman222
hitman222  •  28 August 2018, 21:46

Marele avantaj al lui jiji e dat prostia celor care sustin clona pe care o pastoreste.

baku
baku  •  28 August 2018, 21:55
Postat de hitman222 pe 28 August 2018, 21:46

Marele avantaj al lui jiji e dat prostia celor care sustin clona pe care o pastoreste.

Esti sigur ca nu il confunzi pe gigi cu negoita???

Vezi toate comentariile (90)
Comentează
Close