FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - POLI IAȘI 4-1

EXCLUSIV Cea mai dură reacție din cadrul clubului Dinamo, la adresa lui Cortacero: „Mâine trebuie să plece! Cea mai mare escrocherie din Europa”

Articol de GSP - Publicat vineri, 11 decembrie 2020 22:55 / Actualizat vineri, 11 decembrie 2020 23:29

Radu Birlică, directorul de marketing de la Dinamo, a reacționat dur după victoria „câinilor” cu Poli Iași, 4-1,

Oficialul echipei l-a criticat la în termeni duri GSP LIVE pe finanțatorul Pablo Cortacero, căruia îi cere să renunțe la acțiunile pe care le are și l-a jignit, numindu-l „nebun și mincinos” pentru că nu a băgat bani în club.

„Băieții au calitate, iar jucătorii și-au făcut treaba. Și Cosmin și-a făcut treaba foarte bine. Este și galeria în spate, care mereu ne-a sprijinit. Fără fani și fără calitatea jucătorilor nu am fi avut aceste rezultate. Situația e din ce în ce mai grea. Minciunile... Mă feresc să folosesc cuvinte grele și nu vreau să pun eu pecetea pe un investitor inexistent. A promis marea cu sarea și a creat iluzii. Minte permanent, zi de zi, de săptămâni întregi. Spune că mâine vin banii, că poimâine vin banii... Vă dați seama în ce situație sunt jucătorii și cei care sunt în spatele lor!

Eu am crezut chiar și săptămâna asta! Dar acum consider că mâine trebuie să predea cheia. Să vină să spună «Dinamo nu e de mine! Uitați cheia!» și să dea fanilor cheia clubului. Acțiunile lui trebuie să parvină fanilor, care știu mai bine ce au de făcut! Este un mincinos care nu are ce căuta ca patron la Dinamo!  Eu nu l-am văzut niciodată, doar am vorbit prin mesaje! M-a mințit în permanență! El nu are ce căuta la Dinamo! Să predea acțiunile fanilor. Ei sunt foarte deștepți și am încredere în ei.

Se joacă cu soarta oamenilor lui prezenți aici! De noi nu-l doar nici în spate. Este cea mai mare escrocherie din fotbalul românesc! Nu are ce căuta aici! Își bate joc de oamenii pe care i-a trimis aici! Îi lasă fără bani. Vă dați seama cum gândește de noi, românii... Ce încredere să avem într-un om care ne minte de atâtea luni? Îmi asum tot ce spun! Nu are cum să conducă un club ca Dinamo. Vă dați seama cu se simt cei din club...

Să aștepți săptămână de săptămână un om nebun care promite că vine cu bani... Nu există comparație! E cea mai mare escrocherie din Europa! Nu mai am nicio încredere în el. Nu are ce să caute la Dinamo. Îți minți conaționalii tăi pe care îi trimiți aici. Sunt oameni buni, de bun simț. Au vrut să facă ceva, dar ce să faci cu unul care minte întruna? Ăsta este om? Te joci cu soarta fotbaliștilor și a staff-ului, care fac rezultate imense. Eu i-am zis «Contradinero» (n.r. „împotriva banilor”)” a spus Radu Birlică la GSP LIVE.

+29 FOTO

VIDEO Toate reacțiile de la Dinamo – Poli Iași sunt la GSP LIVE

Citește mai multe știri despre Dinamo - Poli Iași:

Ionel Gane și-a pierdut răbdarea cu șefii spanioli: „Nu mai crede nimeni” » Ce spune despre viitorul echipei

Anton, mesaj clar după victoria lui Dinamo: „Doar fanii dau bani! Nu ăsta e proiectul care mi s-a prezentat!”

Comentarii (45)
creeperno
creeperno  •  12 Decembrie 2020, 22:47

Tu de ce nu pleci bre? Domnul Cortacero n-are nevoie de oameni ca ,,impotriva" si bibilica

1778714495534018
Gruianu Florentin  •  12 Decembrie 2020, 21:46
Postat de cineva pe 12 Decembrie 2020, 15:39

Ok. tu ai dreptate pt ca sunt doua greseli defapt. Fraza a fost scrisa asa :'' dinamo s a impus clar in meciul cu poli iasi, 4-1,dupa o repriza secunda perfecta, in care a marcat de patru ori.'' prima greseala:pleonasmul. Daca nu s ar fi specificat scorul, fraza ar fi fost asa : '' dinamo s a impus clar in meciul cu poli iasi, dupa o repriza secunda perfecta, in care a marcat de patru ori'' a doua gresela este la ultima p r o p o z i t i e din fraza,pt ca prin unire duce la confuzie. Daca ar fi scris' 'dinamo s a impus clar in meciul cu poli iasi, dupa o repriza secunda perfecta, marcand de patru ori ", aceasta fraza era scrisa perfect corect. Din ea rezulta clar ca cele 4 goluri au fost marcate in meci si nu in repriza secunda. Corect acum? In concluzie oricum ei sunt prosti :))

hai s-o lăsăm așa... deja au "reparat" exprimarea ambiguă... deci și eu am dreptate.

cineva
cineva  •  12 Decembrie 2020, 15:39
Postat de Gruianu Florentin pe 12 Decembrie 2020, 14:28

te contrazic!! si-ți spun și de ce...jurnalistul arată clar încă dinaite că meciul se termina 4-1!!!deci face referire clar că repriza are parte de 4 goluri dinamoviste!!!așa cred eu...