Alte știri din fotbal
Jucătorii de la CFR Cluj, șocați de seria de victorii: „Nu mi s-a mai întâmplat”
0
Clujul la putere! CFR a rezistat asaltului arădean și a rezolvat și ecuația cu UTA. 6 din 6 și salt spectaculos în clasament!
10
Ce-a fost și ce-a ajuns » Trist ce a pățit Ciprian Deac în UTA - CFR Cluj, după ce Pancu l-a rechemat în lot
1
Conducerea vrea să vândă echipa, antrenorul oferă detalii din vestiar: „Două luni de întârziere”
0
Știri din fotbal internațional
WOW! Internaționalul român îl face zob pe marele Seedorf: „Jucător de clasă mondială, dar DEZASTRU ca antrenor!”
1
Un înalt oficial al Uniunii Europene îi răspunde dur lui Gianni Infantino, care a deschis ușa Rusiei: „Nu totul este negociabil”
0
Pariul câștigat de președintele lui Inter cu Cristi Chivu: „Suntem unicii în Serie A”
0
Inter - Torino, pentru un loc în semifinalele Cupei Italiei
1
Lifestyle
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
7
Fotomodelul care a câștigat 290.000 de euro doar urmărind meciurile de la Australian Open!
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
13
Ce tablouri a pictat Ion Nicola, românul care schimba mesaje cu infractorul ...
Libertatea
Un nou indicator rutier a apărut pe șoselele din România: șoferii, ...
Adevărul
Fostul arbitru din Liga 1 spune că a „zguduit” Bursa de Valori: „Am o avere ...
GSP SPECIAL
Rusia amenință fără teamă că va ataca orice soldat NATO care va ajunge în ...
Libertatea
"Ura (adica hetereala) la nivel fizic, generează o stare de excitație care poate produce tensiune musculară, disconfort gastrointestinal, hipertensiune și senzație de suprasolicitare. Iar la nivel psihologic, ura este o recunoaștere dureroasă a neputinței sau a inferiorității față de persoana urâtă. A trăi cu resentimente sau cu dorința de răzbunare este dăunător pentru sănătate, deoarece generează mai multă ură și nu permite persoanei să meargă mai departe fără această povară grea."
Spune-i si lui domn profesor ca trebuie sa citeasca mai mult. I-auzi ce zice: "Se scriu cu iniţială majusculă numele religioase sau a unor realităţi cu caracter religios: Alah, Buda, Dumnezeu, Iehova, Isus Hristos, Mahomed, Sfânta Maria; Naşterea Domnului, Noul Testament, Patriarhul Daniel, Sfântul Mormânt ..." https://adevarul.ro/blogurile-adevarul/mic-indreptar-privind-cele-mai-frecvente-greseli-1679124.html
Nu doar dar destul
Ești sigur de ceea ce spui? Înseamnă că apostolul Pavel a fost ateu, el a argumentat că există mulți dumnezei. Mai citește.
"În multe limbi de pe glob, substantivele proprii sunt întotdeauna scrise cu majusculă, iar Dumnezeu este un substantiv propriu, la fel ca Gordon sau Dan. De aceea cuvântul Dumnezeu trebuie scris cu inițială mare, chiar dacă nu nutriți un respect deosebit pentru divinitate"
Asa este. Fotbalul romanesc a fost stricat de multe nu doar de Becali si Hagi dar omul e hater. Hater FCSB, hater Hagi, hater bucuresteni, ... hater ... orice nu-i Craiova lui.
Exact, pentru atei nu e nicio greseala sa scrie Dumnezeu cum vor ei.
Poate fi numit dumnezeu oricine sau orice constituie obiect de închinare, întrucât cel ce i se închină îi atribuie o putere mai mare decât a sa și îl venerează. Chiar și pântecele poate fi un dumnezeu. Biblia spune că există mulți dumnezei așa că nu-i nici o greșeală.
Dacă doar cei doi au stricat fotbalul românesc, înseamnă că era deja stricat! Iar domnul Hagi a adus plusvaloare fotbalului românesc fix cât au adus toti ceilalți implicați în fenomen. Oriunde în lume vorbești despre fotbalul românesc o să auzi din gurile străinilor “Hagi”! Mai ușor cu acuzele gratuite, mai ales că nici tu, nici eu, nu am adus contribuit cu absolut nimic la valoarea fotbalului românesc. Spor!
Wawww ... Domnezeu cu d mic ...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.