Alte știri din fotbal
Știri din fotbal internațional
Here we go: Yan Diomande a ales între PSG și Real Madrid! Semnează pentru 120 de milioane
0
Ce a făcut Auda, în timp ce FCSB juca pe terenul lui Csikszereda
0
Răsturnare în prelungiri: Interul lui Cristi Chivu a început cu dreptul seria amicalelor. Urmează 3 meciuri de lux
0
U Cluj a pierdut lamentabil în Superliga, dar a primit o veste bună din Norvegia
0
Lifestyle
Iuliana Pepene, întrebată direct: „Cât de greu este pentru un bărbat să-ți câștige inima?” » Răspunsul oferit de prezentatoarea TV
13
Noua sală ultramodernă a României va fi inaugurată săptămâna viitoare » Nimeni nu va ghici primul meci care va fi găzduit acolo
7
Daniela Crudu și Mădălina Pamfile au apărut pe gazon la Botoșani
5
Gafă sinistră, în direct, la nunta verii în fotbal: „Aici vor avea loc funeraliile căpitanului naționalei!”
5
Român întors acasă după 25 de ani în Germania: „Și urzica e mai faină aici ...
Libertatea
Adio, petreceri zgomotoase la curte. Amenzile pot ajunge la 12.000 de lei ...
Adevărul
Primul fotbalist născut în România care a marcat în prima divizie din ...
GSP SPECIAL
A treia dronă doborâtă de un avion F-16 în spațiul aerian românesc în ...
Libertatea
Chipciu joaca prost acum, dar el are calitate, asta-i diferenta fundamentala. Adu-ti aminte cum juca pina sa-l rupa animalul de stratila
Bineinteles ca n-o sa defilam, dar avem prima sansa, daca ne raportam la calitatea celor 2 loturi
A, da, mi-am adus aminte de golul ala; stiam c-a avut un sut remarcabil intr-un meci din tur, da' nu mi-aduceam aminte care a fost adversarul. OK, avem asadar 2 executii bune in 24 de meciuri, tot mi se pare cam putin, iar asta nu anuleaza celelalte lipsuri pe care le-am mentionat. Cred ca si tu esti de acord ca-i lent si nu prea intra i ncombinatii; e genul de atacant de careu care asteapta sa fie servit ideal, de-aia l-am si comparat cu Tade, ca profil. Ca reusite, normal ca e peste Tade in acest sezon. Revin cu un reply despre transferurile noastre
Prost joacă și Chipciu, dar ăia nu au vrut să semneze cu femeia-palmier. În fine, treaba voastră ce echipă vă faceți. Pe 3 martie nu o să defilați chiar cum crede soțul medusei.
Apropo de subiectivism. Vezi pe net golul Bizonului cu Chiajna și compară cu avioanele tadeiste. Ca o simplă întrebare: de ce ți-ar părea un supertransfer repatrierea lui Bourceanu, sau Pintilii, sau chiar Tamaș și un transfer ratat cel al lui Bicfalvi?
Ce legatura au Tade si Tahar cu femeia-mop? :) au jucat prost si n-au mai fost retinuti in lot; a fost o decizie pur tehnica. Eu am baut 5 beri de bucurie cind am auzit ca scapam de tahar si breeveld; astia 2 au fost cei mai slabi mijlocasi centrali ai nostri de dupa Revolutie....poate doar Onicas si Bicfalvi sa mai fi concurat la "onoarea" asta
Parerea mea, cu subiectivismul inerent de suporter stelist: 1. Palic si pulic sint jucatori decenti pt liga noastra; totusi nimeni nu putea sa ridice in slavi transferurile lor, fiindca nu aveau CV-uri impresionante. Ca o paranteza, enervant la voi dinamovistii este ca n-aveti spirit critic si vedeti absolut orice transfer drept super-valoare; ecemplu: isteria legata de elhamed, care e un jucator mediocru in cel mai bun caz. 2.gnohere mi se pare in continuare un fotbalist limitat; n-are tehnica, se misca greu, iar golurile lui sint fie din pozitii din care nici Tade n-ar rata, fie din faulturi in atac; singura executie autentica a fost sutul din meciul cu noi. 3. e posibil si chiar probabil sa ai dreptate in legatura cu CR :)
Cred că omul se referea la transferurile ratate de la fcsb. Au dat bani morman pe tadei, tahari și alții care n-au mai vrut să semneze cu medusa domnului prodan. Și-au plecat, normal. Profesionalism pur.
transferurile din 2015 sezonul asta au fost Ok. Cerniauskas, Palici, Mevlija, Anton, Gnohere, Essombe, Puljici. Evident au mai venit unii care nu au confirmat si au fost dati rapid afara. e imposibil sa aduci 10-12 jucatori liberi de contract si sa joace toti bine. dar cand aduci 6 jucatori liberi de contract cu care la final de sezon regulat esti in zona podiumului atunci chiar e foarte buna campania. Strategia va fi la fel si pe viitor. Diferenta o vor face oamenii care aplica strategia. Daca din cei adusi acum in iarna macar 4 confirma atunci pot spune ca intr-un an Rednic i-a facut echipa lui Dinamo doar din jucatori liberi de contract. Sa i se ridice statuie.
Am vazut jde mii de aroganțe, în vară, despre Bizonul, despre Puljic (Pulici, pe românește). Să vedem, sunt multe lucruri care contează. Crezi că dacă CR7 era antrenat și acum de Boloni la Sporting, mai era cine e?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.