FOTBAL  »  Superliga  »  "U" CLUJ

Revolta

Articol de GSP - Publicat marti, 25 septembrie 2007 00:00

Antrenorul Falub si jucatorii au acuzat la finalul meciului cu Dinamo prestatia brigazii conduse de Ionel Ivan. "U" Cluj a pierdut duminica, la Bucuresti, in fata campioanei Dinamo (1-2). Chiar daca jocul a dezamagit, "studentii" pun esecul si pe seama manierei de arbitraj. La final, antrenorul Adrian Falub si jucatorii Costea, Ungurusan, Tudor si N. Jovanovici l-au inconjurat pe centralul brailean Ionel Ivan pentru a-i reprosa ca a dezavantajat Universitatea.

"In faza premergatoare golului doi al dinamovistilor a fost un fault clar la Baciu, neacordat. Din ce s-a vazut pe reluari se pare ca am avut gol valabil la lovitura de cap a lui Milan Jovanovici din debutul reprizei secunde. Ce ne-a scos din sarite a fost ultima faza, cind centralul a fluierat finalul meciului la o actiune clara de gol a noastra. I-a fost teama ca o sa egalam Dinamo. A tras cu ei", a fost rechizitoriul intocmit de sirbul din atacul Universitatii, Nemanja Jovanovici.

El a fost completat de colegul sau din compartimentul ofensiv, Sergiu Costea: "La final i-am reprosat centralului acea ultima faza, cind Goga se afla intr-o situatie foarte buna de a marca. Oricum, e inadmisibil sa arati doar doua minute de prelungire cind s-au facut sase schimbari".


"S-a fluierat finalul meciului intr-o faza in care jucatorul nostru era singur cu portarul. E injust, dar ne-am obisnuit cu aceste probleme de arbitraj"
Adrian Falub, antrenor "U" Cluj


0 victorii in 8 etape este bilantul Universitatii

15 goluri a primit "U" Cluj, fiind cea mai slaba aparare din Liga I

17 este locul ocupat de "U", penultimul din Liga I


Sageti spre echipa
Daca jucatorii au acuzat arbitrajul in meciul cu Dinamo, pentru conducatorii Universitatii altele sint cauzele esecului. "Sa o mai lasam cu arbitrii. Sa jucam noi, sa o dam noi in poarta", a spus directorul sportiv Sorin Vadana. "Singura faza care lasa loc de discutii a fost cea din final, insa arbitrul are acoperire. Asteptam mai mult de la jucatorii cu experienta, dar si de la cei tineri in care noi credem foarte mult", a plusat Alin Banceu, directorul general al clubului.  

La jumatate
Biletele pentru partida din 16-zecimile Cupa Romaniei de miine, cu FC Vaslui, vor fi puse azi in vinzare. Costul unui tichet este de 5 lei (peluza), 10 lei (tribuna I) si 15 lei (tribuna 0), jumatate din pretul unui bilet la un meci de campionat. Posesorii de abonamente au acces gratuit. "O victorie impotriva Vasluiului reprezinta o revansa si un balon de oxigen pentru noi", a spus Alin Banceu. Meciul va incepe la ora 15:30 si se va juca pe "Ion Moina"

Citește și:
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
Altele
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Superliga
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Superliga
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
Superliga
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Profit.ro
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează