FOTBAL  »  Superliga  »  FCU CRAIOVA

Trebuia să fie titular la FCU Craiova, dar nu a fost nici în lot » Plan modificat în ziua meciului

Robert Popa/ Imago Images

Articol de , - Publicat luni, 27 noiembrie 2023 21:23 / Actualizat luni, 27 noiembrie 2023 22:20

Robert Popa (20 de ani), portarul de la FCU Craiova, trebuia să fie titular în meciul cu Sepsi, scor 2-1, însă nu a prins nici foaia de joc.

Motivul? Popa s-a accidentat la mână cu o zi înainte de meci și nu a mai fost apt să joace. Din informațiile GSP, el are o tendinită la încheietură. În locul lui, în poarta lui FCU Craiova a apărut Gurău.

Mititelu, triumfător după 2-1 cu Sepsi: „Victorie mare, ne-am deblocat. Puteam câștiga la 2-3 goluri diferență”
FCU CRAIOVA

Robert Popa are 11 meciuri în SuperLiga în acest sezon, a primit 22 de goluri și a păstrat poarta intactă în 3 partide.

Bauza era titular în planul inițial

După meciul cu Sepsi, Adrian Mititelu, patronul de la FCU Craiova, a confirmat informația GSP că Popa a fost accidentat. În plus, a dezvăluit că Bauza trebuia să fie titular, dar în cele din urmă s-a decis ca el să intre pe parcurs. Blănuță a început din primul minut, deși era luat în calcul să fie rezervă, și a marcat primul gol al oltenilor cu Sepsi.

„În planul jocului, Bauza trebuia să fie titular. La fel și Popa, care l-a anunțat pe antrenor că are o accidentare, de dimineață. E ușoară, i s-a dat mâna peste cap. Nu e grav. Bauza trebuia să fie titular, Chițu vârf.

Blănuță nici nu trebuia să fie titular în planul inițial, dar a fost și a și marcat. Pepe Bauza n-a jucat în ultimele 45 de zile, s-a mers pe varianta să intre în repriza a doua, a avut o pauză lungă”, a declarat Mititelu pentru pagina de Facebook a clubului.

Burcă pleacă de la Dinamo » Premieră în România: Ovidiu își alege succesorul + Cu cine vrea Red&White să oprească valul de „hate”
DINAMO

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”