FOTBAL  »  Superliga  »  U CLUJ

S-a sucit Impact?

Articol de GSP - Publicat joi, 22 mai 2008 00:00

Compania imobiliară pare să nu mai fie interesată de achiziţionarea pachetului majoritar de acţiuni de la Consiliul Local.

Ieri, înainte cu o zi pînă la ter­me­nul limită de exercitare a drep­tu­lui de preempţiune, reprezen­tan­tul firmei “Impact”, Mihai Dră­gu­­to­iu, era sceptic în privinţa prelu­ă­rii pa­chetului majoritar de acţiuni la “U” Cluj. “Am cerut situaţia finan­cia­ră şi juridică la zi a clubului. Am primit informaţii subţiri. Nu ştiu ce se va întîmpla, din moment ce noi ce­rem ceva ce ne trebuie pentru a de­ma­ra procedurile necesare proce­sului de cumpărare şi nu primim. Nu ştiu cine ar prelua un club fără să ştie care e situaţia financiară reală”, a specificat Drăgutoiu, re­pre­­zentan­tul societăţii Impact în acţionaria­tul clubului.

Preşedintele “şepcilor roşii”, Toni Doboş, s-a săturat de perioa­da de incertitudine ce planează asu­pra clubului şi admite că aso­cia­ţii companiei Impact nu mai sînt foarte dispuşi să devină majoritari în acţionariatul clubului clujean. “Din ce ştiu, cei de la Impact nu sînt foarte încîntaţi de ce se întîm­plă. Vom vedea mîine (n.r. azi) ce se va întîmpla”, a clamat Toni Doboş.

“Aşteptăm ca cei de la Impact să vină cu un răspuns clar mîine (n.r. azi) la Adunarea Generală a Acţionarilor”
Ovidiu Turdean consilier local

Salvarea Goga

Doboş a găsit varianta salva­toa­re în cazul în care clubul ris­că să se des­fiin­­­ţeze din cauza dato­ri­ilor. “Mă bu­­cur că sînt asaltat de oferte pen­tru Dorin. În cazul în care se va vinde Goga, clubul scapă de dato­rii”, a spus Doboş. Totuşi, “U” Cluj riscă să-l piardă gratis pe ata­cantul de 24 de ani (foto), în cazul în care acesta va fi găsit vinovat de FRF în cazul “valiza de la Cluj” şi va fi sus­pendat pe o perioadă de maxim doi ani.

Degringoladă

Preluarea pachetului majoritar de acţiuni de o societate cu potenţial financiar este aşteptată cu interes la Universitatea Cluj. Pînă atunci la clubul clujean domneşte haosul. “Nu ştim nimic pînă nu se clarifică situaţia pachetului majoritar. Nu ştim unde o să ne antrenăm, unde o să jucăm, cu cine ne antre­năm şi cine o să ne antreneze”, a spus preşedintele “studenţilor”, Toni Doboş.

La comisie

Directorul sportiv Sorin Vădana, secretarul general Adrian Bog­dan şi jucătorii Nemanja Jovano­vici, Cristian Silvăşan (foto, dreap­ta) şi Gigel Coman vor fi audiaţi la Comisia de Disci­plină în cazul “valiza de la Cluj”. Antrenorul Alpar Meszaros a fost şi el citat, însă va absenta deoarece este plecat din ţară.

Citește și:
„Clientul” lui Becali după FCSB - Dinamo: „Am vrut să-l schimb, dar mi-a zis MM: «Gigi, îl nenorocești!»”
Superliga
„Clientul” lui Becali după FCSB - Dinamo: „Am vrut să-l schimb, dar mi-a zis MM: «Gigi, îl nenorocești!»”
Nu doar Olaru va fi amendat! Gigi Becali anunță: „Îi dau maximum din cât vom putea! Debandadă!”
Superliga
Nu doar Olaru va fi amendat! Gigi Becali anunță: „Îi dau maximum din cât vom putea! Debandadă!”
Le-au aflat scenografia! Planul dinamoviștilor, dejucat la derby: „Un mesaj de Sărbători...”
Superliga
Le-au aflat scenografia! Planul dinamoviștilor, dejucat la derby: „Un mesaj de Sărbători...”
Ce notă a primit Cristi Chivu, după ce Inter a demolat-o pe Como: „Câștigă pariul! Copleșitor”
Campionate
Ce notă a primit Cristi Chivu, după ce Inter a demolat-o pe Como: „Câștigă pariul! Copleșitor”
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Profit.ro
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (12)
 •  22 Mai 2008, 11:38

bai cris ti-au dat mustatile si te crezi destept?vrei sa iti exerciti meseria si sa poti spala de-asta iti doresti wc-uri?nu de alta da castigi un ban cinstit si ai ocazia sa mergi la meci la cfr, nu?mai spor la treaba iti doresc.

 •  22 Mai 2008, 11:27

La ce trebuiem voua sport voi fura si puscarie.lasam sa faca nena pazskany echipem adevarate in cluj nu plina de hozti ca u.afara cu voi den oras mincator de caca meg sinteti.noi adevaram popor civilzat deg ozt zhem migzelt

 •  22 Mai 2008, 11:22

Va iesi urat .Toata Garda nationala nu-o sa faca fata .Iesim si luptam pt. simbolul Transilvaniei romanesti "U" 1919 Cluj

Vezi toate comentariile (12)
Comentează