Alte știri din fotbal
Pe mâna străinilor! Premieră pentru Superliga la start + Portugalia a trecut pe #1 în campionat
0
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
10
Prima zi la Dinamo pentru Alaa Bellaarouch: „Puțin obosit de la drum, dar foarte fericit”
0
Ciprian Deac, la prima apariție în noul rol: „Am avut emoții!”
0
Știri din fotbal internațional
Echipe de start la Noua Zeelandă - Belgia și Egipt - Iran, ultimele meciuri din grupa G » Reporterii GSP transmit din Vancouver
0
Final de coșmar! A gafat și a fost schimbat la pauză, la ultimul meci pentru națională
0
INCREDIBIL! La prima participare, Capul Verde merge neînvinsă în șaisprezecimile Mondialului! Vedetele Uruguayului pleacă ACASĂ
0
Decizia în privința lui Lionel Messi la Iordania - Argentina, meciul arbitrat de Istvan Kovacs
0
Lifestyle
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
1
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
16
A postat cum susține Columbia, iar imaginile fac înconjurul internetului
1
Georgina s-a pozat doar în ... tricou pentru a sărbători live golurile lui Cristiano Ronaldo! » Fotografia devenită virală
3
Ilie Bolojan i-a răspuns lui Nicușor Dan, care a acuzat PNL că a generat un ...
Libertatea
Caz șocant în SUA. Un copil de 7 ani, care cântărea 116 kilograme, a murit, ...
Adevărul
Imagini de la casa unde a copilărit Ion Țiriac: „La început am făcut foame ...
GSP SPECIAL
Specialistul în comunicare politică Gheorghe-Ilie Fârte, despre atacul lui ...
Libertatea
Bine, bine zice Mircea Sandu asta! Peste 30 de ani!!! Da, sunt de acord cu el, ca doar peste 30 de ani reuseste si el sa moara si sa vina cineva CAPABIL la conducerea FRF care sa mai ajute si fotbalul!!!
foarte de acord,mai ales ca asa isi recunoaste in sfarsit incompetenta....cam cat de prost trevbuie sa fi ca sa spui ca fotbalul condus de tine e la 30 de ani de Europa????ce ziceti???
io zic k in 10 ani..dak nu se intampla ceva si se aduc jucatori cu salarii de la 500.000 euro in sus...si aqm cu criza asta fin o sa se vanda valorile...(ma refer in special al steaua)..da si dak ramanem la nivelul asta al campionatului ioo zic k nare kum sa nu ne calificam in 0 de ani. dar ne calificam in 2 sezoane dak incepe steaua de acum sa dubleze salariile la cei valorosi( ma refer la aparare (2-3 jucatori de la mijloc in sus) iar restul sa fie jucatori cu 500-700 de mii de euro salariu.
Nu-i rau sa fii realist. Dar un sef de federatie sa spuna asa ceva de fotbalul pe care il conduce...!?! Inca una din ciclul: "Doar in Romania!".
da tot ce e posibil numai ca noi am trebui sa crestem in valoare iar ceilalti sa stagneze hmm hai sa nu ne imbatam cu apa rece in C.L.UEFA se baga bani puternici si au salarii puternice pe cand la noi inainte era mai mare daruire pe teren nu prea se gandeau la bani dar de cand a intrat rom in UE parca le-au luat mintile si atata timp cat la noi e o debantare totala iar furatul ii preocupa pe toti ce pretentii mai avem la uefa asta e dezavantajul ca suntem romani
Slefuirea unui fotbalist de la gruparile de juniori dureaza in medie 7 ani .Daca actualul clarvazator de la federatie ar pleca acum si daca s-ar investi cu adevarat in fotbalul juvenil in mod cert in cel mult 10 ani echipele romanesti s-ar bate de la egal la egal cu cele straine.Conditia tine insa si de alti factori ce tin de mentalitate.Trebuie gasiti un Ianovschi,Bukosi,Fabian si alti slefuitori de talente.Nu totdeauna vechii fotbalisti sint si buni antrenori.Dar intii sa plece MS.
Vorbesc aburii de alcool din el...fugi ma d-aci
eu stiu unul, dar sigur nu incepe cu S si nici cu D! ;)
Daca, l-am rabdat 20 de ani,si probabil mai mult, pe M.Sandu presedinte de federatie,mai rabdam 30 de ani pana iese din grupe o echipa romaneasca,zau ca n-o fi bai..... Eu,cred ca mister aclcol 40+,s-a referit la nr.de ani care o sa treaca pana intra dinamo in liga.....
Cu un presedinte de federatie care spune asta,sincer nici nu imi mai vine sa ma uit la fotbal.Cu siguranta ca avem nevoie de un presedinte care sa de-a sperante fotbalului romanesc,un presedinte care sa nu se certe prin presa cu presedinti de cluburi,care sa nu jigneasca echipele mai slab cotate,un presedinte care sa stie sa aleaga un stadion pt meciul nationalei acolo unde se vrea fotbal,acolo unde oamenii stau la coada pentru bilete,e prea mult pentru d-l Mircea,haide d-le Gica Popescu
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.