FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Sânmărtean l-a emoționat pe Becali: "Eram în pușcărie. Nu o să uit toată viața. Acum am lacrimi în ochi"

Articol de GSP - Publicat marti, 07 august 2018 13:53

Gigi Becali a povestit cum l-a impresionat Lucian Sânmărtean în perioada în care patronul FCSB era în închisoare.

"Îl văd (n.r. pe Sânmărtean) și mi se furnică pielea pe mine când îmi aduc aminte cum i-a driblat pe ăia de la Ludogoreţ, pe dreapta, iar apoi a dat în bară. Dacă dădea golul ăla... Acum am lacrimi în ochi de emoţie. Mă gândesc la faza aia.

Eram în puşcărie şi mă uitam la meci, i-a driblat de la mijlocul terenului, a trecut de şase adversari pe dreapta şi a trimis în bară. O să ţin minte toată viaţa mea faza aia. Dacă luam banii ăia atunci nu mai sufla nimeni în fotbal, dar Dumnezeu le aranjează pe toate. Eu l-am impus pe Sânmărtean mijlocaş central, el organiza jocul.

Marii jucători cresc de trei ori mai mult când vin la Steaua. Sunt jucători care nu au foarte mare valoare şi scad 10 trepte când vin la Steaua. Sânmărtean a crescut 10 trepte când a venit la Steaua şi Piţurcă a fost obligat să îl ia la echipa naţională”, a spus Gigi Becali la Pro X.

"Meme mi-a spus să nu îl iau pe Sânmărtean, dar Lucian nu are de ce să fie supărat. Noi l-am apreciat când a jucat la noi, Meme l-a plăcut atunci, iar Lucian nu are de ce să fie supărat. Eu regret că nu l-am luat. Din cauza lui Argăseală nu l-am luat atunci când a venit în România. L-am văzut când a jucat la Bistriţa, l-am vrut, am discutat, dar Vali mi-a zis că nu s-a înţeles cu ei la salariu, la nu ştiu ce… Trebuia să mă sune pe mine şi să mă întrebe. Am regretat mult că nu l-am luat pe Sânmărtean. Am avut realizări cu el" Gigi Becali

Sânmărtean a ajuns la 38 de ani și s-a retras din fotbal. Pentru FCSB a jucat în perioada 2014-2015. De-a lungul carierei a mai evoluat pentru Gloria Bistrița, Panathinaikos, Utrecht, FC Vaslui, Ittihad, Pandurii, Al Taawon și FC Voluntari.

Citește și: Gigi Becali anunță transferul unui fundaș: "Diseară semnează!" » Doi jucători brazilieni sunt pe lista FCSB

Citește și: Gigi Becali anunță transferul unui fundaș: "Diseară semnează!" » Doi jucători brazilieni sunt pe lista FCSB

Citește și:
A depus armele, după Farul - Dinamo, și a numit cele două favorite la titlu: „Noi nu mai avem nicio șansă”
Superliga
A depus armele, după Farul - Dinamo, și a numit cele două favorite la titlu: „Noi nu mai avem nicio șansă”
Inter - Torino 2-1 » Echipa lui Cristi Chivu, prima semifinalistă în Cupa Italiei
Campionate
Inter - Torino 2-1 » Echipa lui Cristi Chivu, prima semifinalistă în Cupa Italiei
Învins de Dinamo, Ianis Zicu a răbufnit: „Urât! Ăsta e cuvântul”
Superliga
Învins de Dinamo, Ianis Zicu a răbufnit: „Urât! Ăsta e cuvântul”
Juri Cisotti își asigură viitorul » A semnat la o cafea: „El și soția au ales”
Superliga
Juri Cisotti își asigură viitorul » A semnat la o cafea: „El și soția au ales”
PREMIERĂ Hidroelectrica nu mai este cel mai ieftin furnizor de electricitate
Profit.ro
PREMIERĂ Hidroelectrica nu mai este cel mai ieftin furnizor de electricitate
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Matei Popa la raport: iată ce nu a făcut nici măcar o dată noul portar de la FCSB!

Studiu șocant citat de Guardian: „Aceste alimente sunt atât de nocive încât ar trebui tratate mai degrabă ca țigările, nu ca hrană!”


Comentarii (26)
valeri_gazaev100
valeri_gazaev100  •  07 August 2018, 14:45

Daca lua milioanele atunci cu Ludogoret, baga tot in buzunar. Rezultatele fcsb-ului erau ulterior aceleasi. Doar nu suntei naivi sa credeti altceva. Când a intrat prima oara in ucl ce a facut cu banii ? sau a doua oara ? Ce procent a reinvestit in transferuri si salarii ? ciobanul fariseu prosteste comunitatea fecesebista pentru ca poate. Deoarece oamenii astia sunt foarte prosti. fecesebist = prost ; fc fcsb = infundatura fotbalului romanesc, zona gri, Groapa Marianelor etc.

badeadorian
badeadorian  •  07 August 2018, 15:50
Postat de kwd2018 pe 07 August 2018, 15:01

baa..... bine ca v-a desfiintat moraru. mare bine a facut fotbalului. Acum s-a fact un fc r sau nu stiu ce academie, dar bine ca a murit *** ala insalubru. magnetii stiu de ce!

Ai tot respectul meu .... si sa-ti spun de ce !!! Te apreciez ca desi esti in libertate si ai probleme mari cu modul de a gandi si te macina f. mult resentimentele iar echilibrul tau nervos atarna de un fir de par ai totusi puterea sa nu comiti fapte reprobabile si sa ajungi (posibil) prin locurile de ''pelerinaj'' ale lui Jiji !!!

sexilian
sexilian  •  07 August 2018, 18:01

cred ca nu-i sugerati sa-si scoata ochii,la mintea lui mare lucru nu e,noua ne trebuie mascariciul intreg si prostia are farmecul ei........

Vezi toate comentariile (26)
Comentează