Alte știri din fotbal
Mircea Lucescu, internat la spital: „Sunt sub supravegherea medicilor, sper să mă refac repede”
2
Dinamo are un plan uriaș pentru Cătălin Cîrjan: „Top 3 din Olanda sau Belgia”
0
Directorul sportiv de la Dinamo anunță: „Ne-am strâns mâna, cifra pentru următorii doi ani e stabilită”
6
Clubul din Superliga a rupt contractul cu 5 jucători
0
Știri din fotbal internațional
Seară perfectă pentru Răzvan Lucescu și Ionuț Radu în Europa League
1
MM Stoica a depus armele și l-a mustrat public pe jucătorul FCSB-ului: „Ar trebui să vorbească mai mult de jocul lui!”
0
Ilie Dumitrescu „a scos tunurile”, după umilința suferită de FCSB: „Inacceptabil! Ne gândim cum se lucrează tactic”
0
Elias Charalambous o spune pentru prima dată: „E momentul să se schimbe ceva!” » Remarcă un singur fotbalist de la FCSB
1
Lifestyle
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
0
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
3
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
2
Avocata care plănuia să „răzbune” moartea fiului ei prin asasinate, ...
Libertatea
Cel mai ieftin resort de schi din Europa se află aproape de granița cu ...
Adevărul
Machetele stadionului Dinamo cu care fanii au fost amăgiți după '90 » Prima ...
GSP SPECIAL
Slăbiciunea majoră pe care Statele Unite o au în raport cu Europa. Cum ...
Libertatea
Nu am cum să fac pariu. Dacă jucătorul era împrumutat, nu avea cum să existe cota asta pentru că Oțelul nu ar fi avut voue să-l vândă. Deci jucătorul a fost cumpărat de Oțelul de la Unirea Dej.
Faci pariu???
Nu revine la Dej pentru că nu a fost împrumutat. Dacă era împrumutat, nu exista clauza de 50% pentru că jucătorul ar fi fost 100% al dejenilor. Dejenii l-au vândut la Oțelul și si gurul drept pe care-l mai au sunt cei 50% din transfer.
Așa este. Oțelul are doar obligația să le dea dejenilor 50% din banii pe care-i încasează din transferul jucătorului, nu și să le ceară acordul pentru vinderea jucătorului.
Cota de 50% nu rămâne pentru că nu are cum să rămână. Jucătorul e legitimat la Oțelul și clauza este prevăzută în contractul privind transferul jucătorului la Oțelul. La 01.07.2025, jucătorul rămâne liber de contract și nu mai are nici o obligație față de nimeni iar Oțelul nu-l mai poate vinde, deci nu mai are de ce să plătească acei 50%.
Pentru Gigi nimic nu e ilegal
Mai citește!!! Rămâne "liber de contract" cu moldovenii,dar contractul lui de cota 50% cu Dejul rămâne!!!...!!!
S-a linistit Dejul
Asta e culmea, cum să fii tu, Unirea Dej invitată la tratativele dintre Oțelul și Dinamo? L-ai transferat la Oțelul, chiar dacă ai păstrat 50%, asta nu-ți dă dreptul să negociezi un eventual transfer. 50% înseamnă doar cât primești în urma transferului. Oricum la vară rămâi fără nici un ban, pentru că jucătorul devine liber și poate semna cu cine vrea. Șiman vă inspira pe toți samsarii.
Da!!! Și Dumnezeu a decis să facă și proști!!! Așa ca tine...!!!...
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.