FOTBAL  »  Superliga  »  PARIU

Se întâmplă din nou! FCSB mereu favorită, niciodată campioană

Articol de GSP - Publicat miercuri, 20 iunie 2018 11:00

Au pierdut titlul trei ani la rând, în fața Astrei, Viitorului și CFR-ului, dar bookmakerii merg tot pe jucătorilor de la FCSB, care sunt favoriți din nou la câștigarea campionatului.

"FCSB e noua campioană a României!". Aceasta este prediciția pe care o fac din nou casele de pariuri de la noi. În ultimii trei ani au mers pe aceeași variantă, dar de fiecare dată au greșit. După ce Astra, Viitorul și CFR au câștigat titlul în Liga 1, în noua ediție tot FCSB e marea favorită.

Bookmakerii au oferit roș-albaștrilor cea mai mică cotă, 2,25! Aceștia sunt urmați de CFR Cluj, cota 2,75, și de U Craiova, cota 8,00. Campioana de acum doi ani, Viitorul, e în primele cinci și are cota 12,00 pentru a repeta minunea. În schimb, dinamoviștii au aceeași cotă ca Astra, 18,00.

Deși roș-albaștrii n-au mai câștigat titlul în ultimele trei sezoane, Dică pune accent în acest moment pe calificarea în grupele Europa League. "Și eu îmi doresc să fim campioni, și suporterii Stelei la fel, dar pentru o echipă din România este vitală în acest moment prezența în grupele unei cupe europene. Dacă eram aşa slab ca antrenor, credeţi că Gigi mai continua cu mine?", a spus Dică la TV DigiSport.

"Din punctul meu de vedere, Steaua ar fi trebuit să câştige la pas campionatul. La ce lot de jucători are şi la calitatea pe care o au jucătorii, nu trebuiau să fie probleme" Cristi Chivu, fost internațional

Cum arată cotele în iunie 2018

FCSB 2,25
CFR Cluj 2,75
Craiova 8,00
Viitorul 12,00
Astra 18,00
Dinamo 18,00

Cum arătau cotele în iunie 2017

FCSB 2,00
CFR Cluj 2,50
Craiova 8,00
Astra 25,00
Dinamo 35,00
Viitorul 35,00

Citește și:
Petrolul a bătut palma cu noul antrenor! Azi semnează contractul
Superliga
Petrolul a bătut palma cu noul antrenor! Azi semnează contractul
Fostul număr 7 WTA a luat pauză de la tenis, dar se bucură de turneul de la Miami: „Te iubesc!”
Tenis
Fostul număr 7 WTA a luat pauză de la tenis, dar se bucură de turneul de la Miami: „Te iubesc!”
România U21, victorie uriașă în Kosovo! Situația în preliminariile Euro 2027
Nationala
România U21, victorie uriașă în Kosovo! Situația în preliminariile Euro 2027
Lângă cine a fost fotografiată Andreea Esca la Istanbul! Monument de tristețe la final
Nationala
Lângă cine a fost fotografiată Andreea Esca la Istanbul! Monument de tristețe la final
EXCLUSIV Restricție drastică la trecerea
Profit.ro
EXCLUSIV Restricție drastică la trecerea "ocazională" a frontierei cu țigări pentru uz personal
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Adrian Porumboiu, dezlănțuit după Turcia – România: „Vrem să batem cu ăsta? Nu ți-e rușine, porcovane?”

„Imigranții l-au băgat în comă în 5 minute!” » Neamțul celebru din România critică DRASTIC Germania: „Acesta e adevărul! Sunt creștin, nu vreau să fim țară musulmană”


Comentarii (7)
rocky2
rocky2  •  20 Iunie 2018, 18:34

Sezonul asta *** pierde si locul 2!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

mosvasile
mosvasile  •  20 Iunie 2018, 14:26

Frica de DNA sa fie?Lasa ca mai cumpara el "nea Gigi"...jucatori!Pe care ii da apoi afara!

bigd
bigd  •  20 Iunie 2018, 14:23
Postat de poison_2 pe 20 Iunie 2018, 12:50

Miza pe Craiova si Dinamo anul asta cote bune.

Bani pe jos:)))))

Vezi toate comentariile (7)
Comentează