FOTBAL  »  Superliga  »  FC VASLUI - RAPID 2-1

Se întorc legendele? Rapid poate da lovitura pe piaţa transferurilor: "S-ar putea să vină"

Articol de GSP - Publicat luni, 22 iulie 2013 00:00 / Actualizat luni, 22 iulie 2013 23:36

Marian Rada anunţă două lovituri pe care le-ar putea da Rapid în perioada următoare şi a analizat înfrîngerea de la Vaslui, scor 1-2.

"A fost ca în meciul cu Chiajna, am început mai greu. Am avut cîteva minute bune în startul meciului, dar s-a văzut apoi lipsa de omogenitate. Este greu să joci cînd ai 3-4 absenţi, Dică, Voicu erau sufletul echipei.

Azi n-am avut pe foaie decît 16 jucători. Poate că meritam un egal pentru cum am jucat în repriza a doua. După o perioadă în care ne vom mai pregăti altfel va arăta echipa. Vor mai veni şi jucători. S-ar putea ca Săpunaru şi Daniel Niculae să vină, ei au fost aproape să joace pentru noi şi la baraj", a declarat Rada la Fanatik Show, pe Digi Sport.